راه‌اندازی ساختار مقابله با بحران‌ در بلوچستان ضرورت دارد

0 23

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، معین‌الدین سعیدی با اشاره به اینکه روند امدادرسانی به سیل‌زدگان شهرستان کنارک همچنان ادامه دارد، اظهار داشت: سال ۹۸ هم در پی جاری شدن سیلاب شهرستان کنارک با شرایط مشابهی مواجه بود و اگر از آن زمان تاکنون در راستای حل این معضل چاره‌اندیشی می‌شد امروز شاهد چنین شرایطی و آبگرفتگی منازل بیش از ۲۰۰۰ خانوار نبودیم.

نماینده مردم چابهار، نیک شهر، کنارک و قصرقند مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به شرایط اقلیمی شهر کنارک و عدم امکان نفوذ آب در خاک، ضرورت دارد، سیستم فاضلاب و جمع‌آوری روان‌آب‌های کنارک به سرعت عملیاتی شود که البته وزیر نیرو در روزهای اخیر در این رابطه قول مساعد داده است.

وی خاطرنشان کرد: سیستان و بلوچستان تقریباً هر ساله با بحران‌های طبیعی از جمله سیل و طوفان‌های سنگین دست و پنجه نرم می‌کند و در این راستا مقابله دقیق با بحران‌های مستمری که شاهد هستیم نیازمند برنامه‌ریزی میان مدت و بلند مدت است تا در شرایط اضطراری از آلام مردم کاسته شود.

نماینده مردم چابهار در مجلس یادآورشد: با توجه به شرایط موجود و استمرار حوادث طبیعی خسارت‌بار به نظر می‌رسد راه‌اندازی ساختار مقابله با بحران‌ تحت عنوان سازمان مدیریت بحران یا عناوین دیگر در منطقه بلوچستان در جنوب استان سیستان و بلوچستان ضرورت دارد./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.