فارس من| رشیدیان: سفرزمینی به عتبات از نیمه دوم بهمن‌ماه آغاز می‌شود/ اعلام هزینه سفر

0 50
فارس من| رشیدیان: سفرزمینی به عتبات از نیمه دوم بهمن‌ماه آغاز می‌شود/ اعلام هزینه سفر

به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، با توجه با بالا بودن هزینه سفر هوایی به عتبات، بسیاری از مخاطبان خبرگزاری فارس در سامانه «فارس من» خواستار بازگشایی مسیر زیارت زمینی به عتبات شده‌اند تا از این طریق علاوه بر کاهش هزینه‌ها، امکان سفر به عتبات از همه استان‌ها فراهم شود. (اینجا و اینجا بخوانید)

علیرضا رشیدیان، رئیس سازمان حج و زیارت در گفت‌وگو با خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس با اشاره به تلاش به منظور برقراری سفر زمینی به عتبات اظهار داشت: هم‌اکنون با توجه به لغو ویزای عراق برای سفرهای هوایی، فقط سفر هوایی به عتبات در حال انجام است. اما با مذاکرات صورت گرفته و تلاش سفیر کشورمان در عراق، طرف عراقی قول‌های مساعدی برای بازشدن مسیر زمینی به عتبات داده‌ است.

وی از احتمال برقراری سفر زمینی به عتبات از ابتدای ماه رجب خبر داد و گفت: رجب و شعبان ماه‌های زیارت اهل بیت علیهم السلام است. بر همین اساس، در نظر داریم که سفر زمینی به عتبات را با شیوه جدیدی به صورت محدود از اوایل ماه رجب همزمان با نیمه دوم بهمن‌ماه از سر بگیریم.

رشیدیان با بیان اینکه هنوز طرف عراقی ویزای زیارتی برای زائران صادر نمی‌کند، خاطرنشان کرد: در شیوه جدید قرار است زائران به صورت مانیفستی و لیستی پس از موافقت سفارت عراق و تأیید اسامی از سوی طرف عراقی، از مرزهای زمینی خارج شوند.

رئیس سازمان حج و زیارت همچنین درباره هزینه سفر به عتبات به صورت زمینی تصریح کرد: هزینه این سفر حدود چهار میلیون تومان کمتر از سفر دو طرف هوایی به عتبات خواهد بود؛ به طوری که پیش‌بینی می‌کنیم این سفر با مبلغ کمتر از پنج میلیون تومان آغاز شود.

به گزارش فارس، سفر زمینی به عتبات از سال ۹۸ با ناآرامی‌های عراق با فرازونشیب‌هایی همراه بود تا اینکه در اسفند ۹۸ به دلیل شیوع کرونا همه سفرهای زیارتی به عراق بسته شد. از اوایل آذرماه سال جاری نیز پس از حدود ۲ سال تعطیلی سفر عتبات، سفر به کربلا به صورت هوایی از سرگرفته شد. اما سفر زمینی به عتبات هنوز امکان‌پذیر نیست و زائران بسیاری در انتظار بازگشایی مرزها و سفر به کربلا هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.