یمن کشتی نظامی امارات را توقیف کرد

0 5

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از انتخاب، پس از آنکه ائتلاف سعودی نیروهای صنعاء را به «کشتی‌ربایی» متهم و سعی کرد محموله کشتی اماراتی «روابی» را «غیرنظامی و پزشکی» جلوه دهد، ارتش یمن امروز قصد دارد تصاویری از تحرکات و محموله نظامی این کشتی منتشر کند.

روز دوشنبه سوم ماه ژانویه سال جاری بود که مرکز عملیات تجارت دریایی انگلیس (UKMTO) اعلام کرد که گزارش‌هایی از حمله به یک کشتی در نزدیکی بندر «رأس عیسی» در دریای سرخ یمن دریافت کرده است و به تفنگداران دریایی توصیه کرده که در محل حادثه نهایت احتیاط را پیشه کنند.

پس از این اعلام، وبگاه «دریاد گلوبال» خبر داد که کشتی مورد حمله در حدود ۲۳ مایل دریایی غرب پایانه نفتی رأس عیسی در دریای سرخ بوده است؛ اما هویت مالکان کشتی فوق مشخص نیست و تحقیقات درباره این حادثه در جریان است.

سپس شبکه سعودی «العربیه» مدعی شد که جنبش انصارالله یمن یک کشتی باری با پرچم امارات عربی متحده را در امتداد شهر «الحدیده»  توقیف کرده است. سعودی‌ها ادعا کردند که کشتی فوق حامل تجهیزات پزشکی برای یک بیمارستان سعودی در جزیره «سقطری» بوده است.

اما سپس سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن رسما اعلام کرد که نیروهای یمن، یک کشتی باری نظامی اماراتی حامل تجهیزات نظامی که در حال انجام اقداماتی خصمانه‌ای بود، توقیف کردند.

یحیی سریع امروز صبح اعلام کرد که عصر،  تصاویر تجهیزات و سلاح‌های ضبط‌شده در کشتی نظامی اماراتی منتشر خواهد شد.

وبگاه «انصارالله» نقل از شبکه «المسیره»، امروز (شنبه)، در گزارشی به این مسئله پرداخت و نوشت: «توانمندی نیروهای دریایی یمن روز‌‌به‌روز در حال افزایش است به‌نحوی این توانمندی‌های فزاینده، جهان به‌ویژه متجاوزان سعودی-آمریکایی را در بهت و حیرت فرو برده است. طی هفت سال تجاوز به یمن، عملیات‌های نیروی دریایی یمن در اشکال مختلفی نمایان شد و روندی رو به‌ رشد پیدا کرد تا اینکه هفته گذشته، کار به عملیات توقیف کشتی باری نظامی امارات “روابی” رسید؛ عملیاتی که با یک تاکتیک و برنامه‌ریزی راهبردی انجام شد».

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.