مذاکرات باید اثربخش و دارای محصول باشد/ تاکید بر حاکمیت قانون اقدام راهبردی بر مذاکرات وین

0 3

وحید جلال زاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص مذاکرات و اینکه در مقطعی با دشمن مذاکره، صحبت و تعامل شود به معنای تسلیم شدن در مقابل آن نیست، گفت: ما نیز معتقدیم مذاکرات باید اثربخش و دارای یک محصول باشد. بر همین اساس کمیسیون امنیت ملی امروز نشست فوق العاده‌ای را با وزیر امور خارجه خواهد داشت و در کنار مباحث اقتصادی ، سیاست همسایگی و متوازن، مذاکرات وین را پیگیری می‌کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، افزود: مجلس با توجه به تصویب قانون اقدام راهبردی راهبردی برای لغو تحریم ها، از جایگاه نظارتی این مسئله را پیگیری می‌کند. ما دنبال مذاکره فرسایشی نیستیم البته به عنوان مجلس موضع متفاوت از دولت داریم، دولت مجری است و نقش مجلس نظارتی است و حفظ حداکثری منافع ملی را خواستاریم.

جلال زاده در ادامه اظهار کرد: مصوبات هیات تطبیق و قانون اقدام راهبردی لغو تحریم ها باید حاکم بر مذاکرات باشد. بنابر آخرین گزارش؛ تیم مذاکره کننده و دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی بر اجرای قانون و مصوبات هیات تطبیق تاکید دارند و تیم مذاکره کننده قطعا طبق همین فرایند باید پیش رود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی همچنین یادآور شد: کمیسیون به طور مستمر با آقای باقری مذاکره کننده ارشد یا امیرعبداللهیان وزیر خارجه برای پیگیری آخرین وضعیت مذاکرات وین نشست هایی را برگزار کرده است./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.