پیگیری توسعه جزایر استراتژیک کشور در کمیسیون امنیت ملی

0 39

ابراهیم عزیزی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت اظهار داشت: به دنبال سفر نظارتی اعضای کمیسیون امنیت ملی به جزایر استراتژیک جنوب کشور جلسه ای با حضور مقامات ارشد وزارتخانه های خارجه، راه و شهرسازی و نیرو در محل کمیسیون برگزار شد و مسائل توسعه ای،امنیتی و اقتصادی این جزایر مورد بررسی قرارگرفت.

وی افزود: یکی از نیاز های مهم در مسیر توسعه ی جزایر استراتژیک ابوموسی، تنب کوچک و بزرگ، موضوع حمل نقل هوایی است، جدا از ظرفیت های نیروهای مسلح که خاص این نیروها است انتظار داشتیم با توجه به وجود سکنه در جزایر مذکور، توجه جدی تری به زیر ساخت های آن شده باشد.

عزیزی تصریح کرد: وزارت راه و شهرسازی پذیرفت موضوع تردد به این جزایز و احداث واحدهای مسکونی مورد نیاز مردم بومی را مورد توجه قرار دهد، همچنین وزارت کشور هم با توجه به بحث تقسیمات کشوری و وظایفی که در این حوزه بر عهده دارد موظف به پیگیری ارتقاء تقسیماتی این جزائر شد.

نماینده شیراز در خصوص وضعیت زیرساخت های انرژی و تامین برق در جزائر سه گانه گفت: برای برق و تامین آب شرب این مناطق در گذشته اقداماتی شده اما با توجه به رشد جمعیت نیازمند توسعه بیشتر و کیفی سازی تولید انرژی و آب هستند تا ساکنان آن با مشکلات جدی در این حوزه مواجه نباشند و وزارت نیرو مسئول تهیه طرح عملیاتی برای این امر شد.

وی با بیان اینکه امنیت و توسعه این جزایر با توجه به موقعیت جغرافیایی و برخی مواضع کشورهای همسایه در مورد آن برای ما مهم است خاطر نشان کرد: باید تلاش کنیم همه ارکان نظام اسلامی و مسئولین مربوط در بخش های مختلف امر تقویت زیر ساخت های جزایر را به عنوان یک اولویت دنبال کنند و مجلس هم بنا به وعده خود این موضوع را پیگیری و انتظارات مردم را از مسئولین مطالبه کرد و شاید لازم باشد یک ساز و کاری تحت عنوان سازمان عمران جزایر برای پیگیری رونق و توسعه این جزایر داشته باشیم و لازم است جبران غفلت صورت گرفته در طول این سالها انجام شود.

این عضو کمیسیون امنیت تاکید کرد:سواحل مکران و جزایر آن منطقه هم با توجه به تاکیدات رهبری و اهمیت آن مورد توجه کمیسیون قرار دارد و انشاالله در آینده برنامه ای برای حضور میدانی در این منطقه خواهیم داشت./

پایان پیام.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.