منابع ۳۰ هزار میلیاردی برای اشتغالزایی در استان‌ها عملیاتی نشده است

0 2

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، شهباز حسن پوربیگلری نایب رئیس کمیسیون اقتصادیی مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران در تشریح نشست امروز ( سه شنبه ۲۱ دی ماه ) کمیسیون متبوع خود، گفت: سوالات مطرح شده از وزیر امور اقتصادی و دارایی به نحوی مربوط با کلیت مسای اقتصادی دولت و برخی از ناهماهنگی‌ها در تیم اقتصادی بود که تعدادی از نمایندگان با توجه به پاسخ‌های مطرح شده قانع و برخی دیگر قانع نشدند و تعدادی از نمایندگان مهلتی را جهت ارائه گزارش تعیین کردند.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نگرانی‌ها در خصوص وضعیت بازار بورس همچنان ادامه دارد و به صورت مرتب مردم با نمایندگان در این زمینه در ارتباط هستند، ادامه داد: یکی دیگر از مباحث مطرح شده در نشست امروز وضعیت سیستم بانکی و ارائه تسهیلات بود، وزیر امور اقتصادی و دارایی با توجه به شناختی که از نمایندگان دارد می‌داند که دغدغه اصلی نمایندگان مردم هستند.

وی، افزود: ایراد و سوال اصلی مطرح شده این است که چرا ۱۰ پیشنهاد حمایتی از بازار سرمایه قبل از ارسال لایحه بودجه مصوب نشده تا به دغدغه نمایندگان تبدیل نشود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، گفت: وزیر امور اقتصاد و دارایی در نشست امروز اعلام کرد که طی ۲ ماه آینده اعتبارات تبصره ۱۸ لایحه بودجه ۱۴۰۰ تخصیص داده می‌شود این درحالی است که پس از گذشت ۱۰ ماه اعتبار حدود ۳۰ هزار میلیارد تومانی این تبصره عملیاتی نشده است و متاسفانه وزارت‌خانه‌هایی که در این خصوص وظیفه داشته‌اند همکاری لازم را نکرده‌اند.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادیی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: تعدادی از نمایندگان سوال کننده در نشست امروز از پاسخ‌های ارائه شده توسط وزیر امور اقتصادی و دارایی قانع شدند، آقای خاندوزی دغدغه زیادی دارند تا مسائلی را که در صحن علنی مطرح کرده است را محقق کند./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.