نقش نظارتی مجلس با تفویض مسئولیت پیگیری پرونده‌های موضوع ماده ۲۳۴ و تحقیق‌وتفحص‌ها از معاونت نظارت به کمیسیون اصل نود

0 32

سمیه محمودی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس که صبح امروز(سه شنبه، ۲۱ دی ماه) برگزار شد، با اشاره به رسیدگی به طرح اصلاح ماده ۲۳۴ آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، گفت: این طرح که طراح آن نصراله پژمان فر نماینده مشهد و عضو کمیسیون اصل نود قانون اساسی بود، مورد بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: این طرح تلاش دارد با هدف توسعه و تقویت نقش نظارتی کمیسیون اصل نود و در پی آن، مجلس شورای اسلامی، رسیدگی به نتایج پرونده های موضوع ماده ۲۳۴ آیین نامه و تحقیق و تفحص ها بعد از ارسال به قوه قضائیه را به کمیسیون اصل نود بسپارد.

وی افزود: طبق قانون فعلی، معاونت نظارت مجلس مسئول پیگیری پرونده های موضوع ماده ۲۳۴ آیین نامه و تحقیق و تفحص ها بعد از ارسال به قوه قضائیه است اما با این طرح قرار است این مسئولیت به عهده کمیسیون اصل نود قرار گیرد و این کمیسیون صرفا نقش بایگانی کننده پرونده را نداشته باشد.

سخنگوی کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: کلیات این طرح در جلسه امروز با حضور طراح، اعضای کمیسیون، کارشناسان مرکز پژوهش ها و معاونت نظارت مجلس مورد بحث و بررسی قرار گرفت و رأی گیری آن در جلسه صبح فردا انجام می شود./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.