۷۱ هزار تن گندم به بندر شهید رجایی رسید/ ۴ کشتی کالای اساسی در لنگرگاه بندرعباس

0 19

71 هزار تن گندم به بندر شهید رجایی رسید/ 4 کشتی کالای اساسی در لنگرگاه بندرعباس

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، منصور خرمشکوه صبح امروز اظهار داشت: این کشتی حامل ۷۱ هزار و ۵۰۰ تن گندم به‌عنوان بزرگترین کشتی، دارای ۲۳۰ متر طول و پنج انبار است که بلافاصله بعد از پهلودهی عملیات تخلیه گندم از این شناور آغاز شد.

وی با اشاره به میزان واردات گندم از ابتدای سال جاری تا نیمه دی‌ماه گفت: در مدت یادشده یک میلیون و ۳۳۵ هزار و ۴۰ تن گندم از طریق ۲۰ فروند کشتی وارد بندر شهید رجایی شده است.

معاون بندری و منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی افزود: این میزان واردات گندم نسبت به مدت مشابه سال گذشته از افزایش ۵۷ درصدی برخوردار بوده است.

به گفته خرمشکوه، در حال حاضر از چهار فروند کشتی کالای اساسی در لنگرگاه بندرعباس در حال انجام فرآیند اسنادی هستند یک کشتی حامل محموله گندم می‌باشد که هفته آینده در اسکله‌های بندر شهید رجایی پهلودهی می‌شود.

بندر شهید رجایی دومین مبدا ورود کالای اساسی بعد از بندر امام خمینی (ره) است که از ابتدای سال تاکنون انواع کالاهای اساسی شامل گندم، شکرخام، روغن نباتی، سویا، ذرت و نهاده‌‌های دامی و کشاورزی بر اساس برنامه زمان‌بندی وارد این بندر شده و به‌وسیله حمل و نقل جاده‌ای و ریلی به استان‌های مختلف کشور منتقل شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.