افزایش ۸ درصدی مصرف گاز در جایگاه‌های سی‌ان‌جی کردستان

0 2
افزایش 8 درصدی مصرف گاز در جایگاه‌های سی‌ان‌جی کردستان

احمد فعله‌گری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار داشت: یارانه‌های عظیم انرژی در بخش حمل‌ونقل چالش جدی اقتصاد ایران در دهه‌های اخیـر بـوده و وابستگی چرخه تحرک کشور به فرآورده‌های نفتی در قسمت بنزین و گازوئیل  از دو منظـر سیاسـی و اقتـصادی نقطـه بسیار آسیب‌پذیر محسوب می‌شود.

وی افزود: آزادسازی قیمت بنزین، سهمیه‌بندی بنزین و گازوئیل، گازسوز کردن خودروها و توسعه همه جانبه حمل ونقل عمومی به عنوان راهکارهای مورد نظر برای خروج از این بحران توصـیه شده است.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان خاطرنشان کرد: پارسال تا پایان آذرماه ۱۳۶ میلیون و ۷۱۱ هزار و ۵۶۵ مترمکعب گاز در جایگاه‌های سی‌ان‌جی مصرف شد که امسال این رقم به ۱۴۷ میلیون و ۵۸ هزار و ۲۳۳ مترمکعب گاز در استان افزایش یافته است.

فعله‌گری تصریح کرد: میزان مصرف گاز در جایگاه‌های سی‌ان‌جی در سال جاری به نسبت مدت مشابه در سال گذشته ۸ درصد افزایش دارد.

فعله گری اظهار داشت: مشترکان کردستانی در بخش سوخت خودرو(CNG) در آذر ماه امسال ۱۶ میلیون و ۶۹ هزار و ۷۷۲ مترمکعب گاز طبیعی مصرف کردند که این رقم در سال گذشته ۱۳ میلیون و ۶۷۹ هزار و ۴۹ مترمکعب بود و نشان از افزایش ۱۷ درصدی دارد.

وی تعداد جایگاه‌های سی‌ان‌جی در حوزه تامین سوخت خودر در استان کردستان را ۵۲ مورد ذکر کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.