تاکید بر لزوم تسریع در اجرای طرح انتقال آب از سد کوثر/تخصیص ۴۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل طرح انتقال آب از سد کوثر در لایحه بودجه ۱۴۰۱

0 3

حبیب آقاجری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره دیدار خود با وزیر نیرو، گفت: از آنجا که یکی از خواسته‌ها و نیازهای اصلی مردم شریف حوزه انتخابیه، رفع مشکل کمی و کیفی آب شرب است، به جهت پیگیری و تسریع در اجرای طرح انتقال آب از سد کوثر به شهرهای حوزه انتخابیه، دیداری با وزیر نیرو داشتیم.

نماینده بندر ماهشهر، امیدیه، هندیجان، بندر امام خمینی(ره) و بخش جولکی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت بد آب شرب حوزه انتخابیه، افزود: در این دیدار آقای محرابیان به بنده قول دادند همانطور که درخصوص طرح آبرسانی غدیر اقدام کردند، موضوع طرح آب‌رسانی از سد کوثر به شهرهای جنوب و جنوب شرق خوزستان را نیز با اولویت دنبال کنند.

آقاجری انتقال آب از سد کوثر تا حوزه انتخابیه را زمان‌بر عنوان کرد و افزود: اگر در سال‌های گذشته برای اجرای این طرح بودجه تخصیص داده می‌شد، اکنون بخش عظیمی از پروژه اجرایی شده بود اما متاسفانه بودجه‌ای برای تکمیل این پروژه اختصاص نیافته بود.

وی میزان اعتبار در نظر گرفته شده در بودجه سال ۱۴۰۱ به جهت تکمیل این طرح را ۴۵۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: این میزان اعتبار برای سال آینده کافی نیست و پیگیر افزایش میزان اعتبار آن هستیم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس یازدهم در پایان تاکید کرد: امیدواریم با پیگیری‌هایی که خواهیم داشت و نگاه ویژه دولت مردمی، ظرف سال‌های آینده بخش عظیمی از این طرح اجرایی شود تا مردم حوزه انتخابیه از آب با کیفیت بهره‌مند شوند./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.