۷۸ واحد تولیدی راکد در کردستان امکان احیا دارند

0 3
۷۸ واحد تولیدی راکد در کردستان امکان احیا دارند

پیمان الماسی معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار کرد: از ابتدای امسال  تا پایان آذرماه ۷۸ واحد تولید با سرمایه‌گذاری ۴۰۲ میلیارد و اشتغالزایی یک‌هزار و ۳۸۰ نفر در استان کردستان به بهره‌برداری رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: در ۹ ماهه سال گذشته در مجموع ۱۷۸ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری با اشتغالزایی ۸۵۰ نفر در بخش صنعت در استان کردستان انجام شده است.

به گفته وی، میزان سرمایه‌گذاری و اشتغالزایی در بخش صنعت امسال نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته ۱۲۵ درصد رشد داشته است.

الماسی خاطرنشان کرد: ۷۲ واحد از ۱۷۴ واحد غیرفعال موجود در استان امکان احیا دارند ضمن اینکه واحد تولیدی شین‌بافت در سنندج بعد از ۲ سال از تعطیلی با همراهی خوب سرمایه‌گذار دوباره احیا و وارد چرخه تولید شده است.

معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان عنوان کرد: با احیای این واحد تولیدی ۵۴ نفر از کارگرانی که بیکار شده بودند به چرخه اشتغال بازگشته و در قالب تبصره ۱۸ نیز برای رونق بیشتر این واحد تولیدی ۱۵ میلیارد تومان تسهیلات اختصاص پیدا کرده است.

الماسی از چهار برابر شدن سهم استان در تسهیلات تبصره ۱۸  قانون بودجه ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: میزان این سهم از منابع اعتباری که در قالب تسهیلات بانکی در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد در بخش صنعت استان بیش از ۴ هزار میلیارد ریال است.

به گفته وی، این میزان تسهیلات به پروژه‌های صنعتی بالای ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی و سرمایه در گردش واحدهای تولیدی استان پرداخت خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.