تامین معیشت مردم اولویت مجلس در بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۱/نگاه عدالت محورانه‌ حاکم بر تمام مسایل

0 41

محمد خدابخشی نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه مجلس در بررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ تامین معیشت مردم را مدنظر قرار خواهد داد، گفت: اگر چه کلیات لایحه بودجه سال آینده در مجلس تصویب شده اما این موضوع بدان معنا نیست که نمایندگان در مورد حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی بدون بررسی و ضمانت لازم آن را تصویب کنند.

وی ادامه داد: معیشت مردم برای دولت و نمایندگان مجلس بسیار حائز اهمیت است و در ارتباط با ارز ۴۲۰۰ تومانی تصمیمات خوبی اتخاذ خواهد شد، به نحوی که تامین کالاهای اساسی و دارو برای مردم دچار مشکل نشود. دولت با اصلاح روند تخصیص ارز ترجیحی تصمیم دارد تا با حذف واسطه‌ها، رانت و فساد، یارانه را به صورت مستقیم در اختیار مردم قرار دهد.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس تصریح کرد: نگاه منصفانه به توسعه متوازن در کشور جزو برنامه‌های نمایندگان در زمان بررسی لایحه بودجه در مجلس است، تلاش می کنیم همان نگاه عدالت محورانه‌ایی که رئیس جمهور به عنوان یکی از جهت گیری‌های بودجه مطرح کرده را در زمان بررسی تبصره‌ها و احکام بودجه حاکم باشد.

خدابخشی تاکید کرد: مجلس ضمن توجه به ایجاد ثبات اقتصاد کلان در کشور، بودجه ای مصوب خواهد کرد تا به نفع مناطق کمتر توسعه یافته باشد./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.