ضرورت ایجاد بیمارستان تامین اجتماعی در شهر شوش

0 19

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمد کعب عمیر با بیان اینکه سفر اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس به حوزه انتخابیه اش باید خروجی مطلوبی نیز داشته باشد، افزود: ما در این منطقه با دو چالش مهم در حوزه تامین مواد اولیه برای شرکت حریر و صنایع پایین دستی این شرکت مواجهیم. ضمن اینکه از کم کاری مسئولان مربوطه در این حوزه گلایه مندیم.    

نماینده مردم شوش در مجلس یازدهم ادامه داد: نمایندگان مجلس می توانند با ارائه طرحی در حوزه انرژی به ویژه در حمایت از صنایع فولاد و پتروشیمی مانع از فروش نفت خام از شوش و کرخه به سایر نقاط کشور شوند و شرایطی را فراهم کنند که در این منطقه بتوانیم نفت خام را به فرآورده های نفتی تبدیل کنیم.

وی با اشاره به ضرورت توجه به مسئولیت اجتماعی توسط دستگاه های مختلف تصریح کرد: هم اکنون شرکت حریر می تواند نقش مهمی در ایمن سازی جاده های این منطقه داشته باشد که پیوسته شاهد بروز سوانحی در آن هستیم که جان مردم این منطقه را به خطر انداخته است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در سال های گذشته اشتباهات سازمان تامین اجتماعی باعث شد که ما نتوانیم در این منطقه بیمارستان تامین اجتماعی احداث کنیم، چرا که در این زمینه با مشکل محاسبه آمار مورد نیاز در این زمینه مواجه شدیم، کما اینکه کمیته درمان نیز این موضوع را بررسی کرد، اما چون سازمان تامین اجتماعی هفت تپه را جدای از شوش دانسته بود، نتوانستیم این مهم را محقق کنیم و این درحالی است که با محاسبه کارگران این مجموعه، آمار ارائه شده جهت سطح بندی درمان جمعیت ۱۳۳ هزار نفری بیمه شدگان این سازمان را نشان می داد و احداث بیمارستان تامین اجتماعی را در این منطقه امکانپذیر می کرد.

کعب عمیر تاکید کرد: البته بعد از پیگیری های صورت گرفته در نهایت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دستور لازم برای احداث بیمارستان را داده اما تحقق این امر مستلزم این امر است که کمیسیون اجتماعی نیز این موضوع را به طور جدی پیگیری کند./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.