مجوز ساخت و ساز در روستاها باید تحت نظر یک متولی واحد باشد/ گام کمیسیون عمران برای جلوگیری از زمین خواری

0 65

صدیف بدری  در گفت و گو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تلاش کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی برای جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز و زمین خواری، گفت: در کمیسیون طرحی با عنوان “ساماندهی ساخت و سازها در حریم روستاها و مقابله زمین خواری” مورد بررسی قرار گرفته و کلیات آن با موافقت نمایندگان به تصویب رسیده و سپس برای بررسی و چکش کاری به کمیته تخصصی ارسال شد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: موضوع ساخت و ساز در حریم روستاها دغدغه و چالشی چندین ساله است؛ معتقدیم ساخت و ساز برای اهالی روستا و مردم بومی هر منطقه ای تسهیل شده و مجوز‌ تغییر کاربری، افزایش محدوده حریم و دریافت مجوز ساخت و ساز برای ساکنین هر منطقه ای و فرزندان آنها تسهیل شود.

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین  تاکید کرد: از طرفی باید تغییر کاربری اراضی کشاورزی و منابع طبیعی و ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم روستاها که توسط افراد غیربومی به دلیل وجود خلاء های قانونی انجام می‌شود تحت نظارت و کنترل قرار بگیرد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر ساخت و ساز در محدوده حریم روستاها و تغییر کاربری اراضی کشاورزی با  مجوزهایی از سوی ارگان‌هایی نظیر دهیاری‌ها، بخش‌داری‌ها، شهرداری‌ها و … صادر می‌شود که باید ساماندهی شده و تحت نظر یک مجموعه و متولی واحدی صورت بگیرد.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: کمیسیون عمران مجلس در واقع به دنبال جلوگیری از زمین خواری‌ در منابع طبیعی و حریم روستاها و ساخت و سازهای غیر مجاز در باغات و منابع طبیعی است./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.