انسداد راه مواصلاتی یکصد روستای الیگودرز بدلیل بارش برف/ مسئولان با قید فوریت مشکلات مردم را برطرف کنند

0 20

محمد خدابخشی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص بارش بی سابقه برف در حوزه انتخابیه الیگودرز و مشکلات عدیده پیش آمده برای مردم، گفت: با توجه به بارش سنگین برف طی ۲۴ ساعت گذشته در شهرستان الیگودرز، راه های دسترسی یکصد روستاها و نقاط جمعیتی در سه بخش زز و ماهرو، زلقی و بربرود شرقی بسته شده است.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بر این اساس شرکت توزیع برق نیز نتوانسته نقاطی که قطعی برق دارند را مجددا به شبکه سراسری وصل کند؛ همچنین امکانات راهداری و حمل نقل و جاده ای پاسخگوی نیاز شهرستان نیست و مردم در بسیاری از روستاها در پشت برف گیر کرده و راه دسترسی آنها به مرکز شهرستان بسته شده است.

وی با اشاره به اینکه الیگودرز حدود ۶ هزار کلیومتر مربع وسعت دارد و مناطق مختلف آن صعب العبور است، ادامه داد: به عنوان مثال در بخش زز و ماهرو ارتفاع برف در فصل سرد سال به ۷ متر می رسد. همچنین بارش برف در گردنه فرسش سنگین بوده و مردم دهستان فرسش نیز دسترسی به راه مواصلاتی ندارند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته شاهد قطع برق هستیم که موجب بروز مشکلات عدیده برای مردم شده است، افزود: بر این اساس سازمان مدیریت بحران، حمل و نقل جاده ای و شرکت توزیع برق با قید فوریت تلاش کنند راه های دسترسی بازگشایی و قطع برق برطرف شود.

خدابخشی گفت: با توجه به توپوگرافی منطقه و حتی نبود جاده ماشین‌رو در برخی نقاط، درخواست می شود اداره کل حمل و نقل جاده ای در منطقه مستقر شود.

عضو مجمع نمایندگان استان لرستان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امیدواریم مسئولان تلاش مضاعف انجام دهند تا سریع تر مشکلات مردم حل شود./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.