بارزترین مفاد طرح پیشنهادی ایران برای یمن به روایت «المیادین»

0 5
بارزترین مفاد طرح پیشنهادی ایران برای یمن به روایت «المیادین»

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، منابع مطلع در گفت‌وگو با شبکه «المیادین» بارزترین مفاد طرح پیشنهادی ایران برای یمن را توضیح دادند.

این منابع اعلام کردند، طرح ایران برای حل بحران یمن که چند سال پیش ارائه شده و جامعه بین‌المللی و ائتلاف متجاوز به یمن به آن توجهی نکرد شامل آتش‌بس، لغو محاصره و بازگشایی گذرگاه‌های دریایی، هوایی و زمینی است.

منابع مذکور افزودند، ورود به مذاکرات سیاسی برای توافق بر روی مرحله انتقالی پس از توقف جنگ و لغو محاصره و تشکیل دولت توافقی به منظور مدیریت وضعیت عمومی همراه با حمایت اقتصادی از دیگر مفاد این طرح است.

این منابع تصریح کردند، مفاد طرح ایران نیازمند توافق کشورهای عضو ائتلاف سعودی، عربستان، امارات، آمریکا، انگلیس به علاوه ایران به عنوان صاحب طرح است و همچنین روسیه به عنوان حامی در کنار سازمان ملل به عنوان هماهنگ‌کننده و میانجی نیز باید ورود کنند.

«هشام شرف» وزیر خارجه یمن جمعه (دیروز) اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران برای حل بحران این کشور، طرحی ارائه کرد که همه [طرفهای متخاصم] در تلاش هستند آن را به فراموشی بسپارند. (جزئیات بیشتر)

عربستان سعودی هفت سال است که با تشکیل ائتلافی با حمایت آمریکا و رژیم صهیونیستی ضمن حملات گسترده هوایی به شهرهای مختلف یمن، از رسیدن مواد غذایی ، دارویی و سایر نیازهای مردم به شهرهای مختلف این کشور جلوگیری می‌کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.