توافق تراکتورسازی و سایپا برای تولید ماشین‌ آلات کشاورزی در سوریه

0 44
توافق تراکتورسازی و سایپا برای تولید ماشین‌ آلات کشاورزی در سوریه

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، با هدف توسعه صادرات غیرنفتی با امضا تفاهم نامه همکاری تفاهم نامه همکاری بین گروه صنعتی تراکتورسازی ایران و گروه خودروسازی سایپا، بخشی از توان فنی و مهندسی سایپا در کشور سوریه به تولید و مونتاژ ماشین‌آلات کشاورزی اختصاص خواهد یافت.

این تفاهم نامه بین گروه صنعتی تراکتورسازی ایران و گروه خودروسازی سایپا به امضای مدیران دو طرف رسید.

امضای این تفاهمنامه در راستای توسعه حجم صادرات غیرنفتی کشور به بازارهای منطقه صورت گرفته و با اجرای آن شرکت تراکتورسازی ایراناین امکان را به دست می آورد تا محصولات خود را با استفاده از توان فنی مهندسی شرکت سایپا در سوریه تولید و عرضه کند.

انتقال تکنولوژی، تولید و فروش محصولات تراکتورسازی ایران به صورت انحصاری در کشور سوریه با استفاده از امکانات و زیرساخت های شرکت سایپا از جمله مفاد این تفاهم نامه است.

گزارش فارس حاکی است، انتقال بخشی از سهام سایپا در شرکت سیویکو به تراکتورسازی تبریز در حال بررسی و مذاکره می باشد.

همچنین در راستای اهداف اشاره شده گروه خودروسازی ایران خودرو و گروه سرمایه‌گذاری شاهد طبق اخبار واصله در نظر دارند تفاهم‌نامه‌ای مشابهی را با گروه صنعتی تراکتورسازی ایران به امضاء برساند که مذاکرات و برنامه‌ریزی‌های لازم از سوی دو طرف برای تحقق این مهم در حال انجام است.

شرکت سایپاسوریه با نام “سیویکو” در زمینی به مساحت ۵۵ هزار متر مربع در نزدیکی شهر حمص و شهرک صنعتی حسیا ایجاد و تولید و مونتاژ برخی محصولات گروه خودروسازی سایپا از سال ۱۳۸۶ تاکنون در آن انجام شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.