حمله موشکی و پهپادی ارتش یمن به عناصر وابسته به امارات/ ناکامی متجاوزان در پیشروی

0 16

حمله موشکی و پهپادی ارتش یمن به عناصر وابسته به امارات/ ناکامی متجاوازن در پیشروی

سخنگوی نیروهای ارتش یمن از پاتک این نیروها علیه نظامیان و شبه‌نظامیان وابسته به امارات در جنوب یمن خبر داد و گفت که در این عملیات محل تجمع متجاوزان با چهار فروند موشک بالستیک و یک پهپاد هدف قرار داده شد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، سرتیپ یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن از شکست تلاش‌های شبه‌نظامیان و تروریست‌های وابسته به امارات برای پیشروی در استان‌های مأرب و شبوه خبر داد.

وی جمعه‌شب در حساب توییتری خود نوشت که نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن مانع از حملات گسترده «نیروهای مزدور و داعش امارات در شهرستان‌های حریب و عین شده‌اند.»

به‌گفته وی، مقابله با حملات متجاوزان وابسته به امارات در حالی صورت گرفته است که ائتلاف سعودی و اماراتی، ۲۴ نوبت مواضع نیروهای یمنی را در این مناطق بمباران کرده است.

سرتیپ سریع با بیان اینکه در این عملیات، متجاوزان متحمل خسارت سنگینی از جمله انهدام شش خودروی زرهی و زخمی شدن ۴۰ تن از جمله فرماندهان گردان‌های العمالقه شده‌اند، از عملیات مشترک یگان موشکی و پهپادی ارتش یمن علیه متجاوزان خبر داد.

به‌گفته وی، چهار فروند موشک بالستیک و یک فروند پهپاد تهاجمی در این عملیات محل تجمع متجاوزان را هدف قرار داده است که به‌دلیل دقت اصابت، ده‌ها کشته و زخمی به‌جای گذاشته است.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن از اهالی یمن خواسته است فرزندان و نزدیکانشان را از صفوف شبه‌نظامیان وابسته به امارات فرابخوانند؛ چرا که این درگیری‌ها صرفاً به‌نفع آمریکا و «دنباله‌روهای این کشور در منطقه است».

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.