منابع درآمدی بودجه ۱۴۰۱ با حضور خاندوزی و اوجی بررسی شد/افزایش ۶۲ درصدی مالیات نسبت به سال جاری

0 16

رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز عصر این کمیسیون گفت: نشست امروز با هدف بررسی منابع درآمدی بودجه سال آینده با حضور پورمحمدی معاون اقتصادی سازمان برنامه و بودجه، خاندوزی و اوجی وزرای امور اقتصادی و نفت، رئیس سازمان امور مالیاتی و رئیس سازمان خصوصی سازی برگزار شد.

وی ادامه داد: در ابتدای جلسه پورمحمدی با اعلام اینکه هزار و سیصد و هفتاد هزار میلیارد تومان منابع عمومی بودجه است، اظهار کرد، حدود ۶۶۴ هزار میلیارد تومان از محل مالیات، گمرک، حقوق گمرکی و سهام شرکت‌های دولتی؛حدود ۴۰۸ هزار میلیارد تومان از محل فروش نفت و گاز و میعانالت نفتی و حدود ۲۹۵ هزار میلیارد تومان از طریق فروش اوراق، واگذاری شرکت‌ها و سهام محقق خواهد شد.

زارع تصریح کرد: وزیر نفت نیز در این جلسه سهم کل فروش نفت را در بودجه سال آینده حدود ۲۹٫۸ میلیارد دلار عنوان کرد که ۱۱٫۹ میلیارد دلار آن سهم صندوق توسعه ملی، ۱۳٫۶ سهم دولت و حدود ۴٫۳ میلیارد دلار آن نیز بابت سهم ۱۴٫۵ درصد به شرکت نفت تعلق دارد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ تاکید کرد: اوجی همچنین اعلام کرد، در بودجه سال ۱۴۰۱ روزانه یک میلیون و دویست هزار بشکه به قیمت ۶۰ دلار و با نرخ تسعیر ارز ۲۳ هزار تومانی و فروش ۱۴۵ هزار بشکه میعانات گازی در نظر گرفته شده است.

وی بیان کرد: وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز در این جلسه درآمدهای مالیاتی را در سال آینده بیش از ۵۲۰ هزار میلیارد تومان اعلام و بیان کرد که این رقم نسبت به سال گذشته ۶۲ درصد افزایش داشته است. وی همچنین در ادامه ضمن پاسخگویی به سوالات و دغدغه های نمایندگان در خصوص افزایش مالیات و فشار آن بر زندگی و معیشت مردم اظهار کرد؛ سهم مالیات ۵ درصد کاهش داشته و نرخ تورم نیز کاهش خواهد یافت.

زارع گفت: کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ از فردا صبح ساعت ۹ وارد بررسی منابع درآمدی بودجه در هر تبصره خواهد شد و در این راستا در جلسات مختلف خود از وزرای مربوطه دعوت بعمل خواهد آورد./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.