پاکستان برای حفظ روابط با ایران امنیت مرزهای خود را تقویت می کند

0 37

شهریار حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به توافق ایران و پاکستان برای تقویت امنیت مرزها گفت: تا چند سال پیش مرز ایران و پاکستان یکجانبه و از سوی ایران مدیریت می شد چرا که کشور پاکستان برای ایمن سازی و کنترل مرز اشراف کامل نداشت. از سال گذشته با توجه به توافقات انجام شده است اقدامات خوبی از سوی کشور پاکستان صورت گرفت.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس ادامه داد: جمهوری اسلامی در مرز مشترک با پاکستان پاسگاه و برجک هایی ایجاد کرد که برای ایمن سازی مرزها کفایت نمی کرد و به این سمت حرکت کردیم که با استفاده از سیستم های الکترونیکی و هوشمند سازی، مرز ایران تقویت شود.

وی بیان کرد:  واقعیت این است که اقدامات تروریستی که در مرزهای پاکستان علیه پاسگاه ها و برجک ها و نیروهای ما انجام شد بر روابط دو کشور اثرگذار بود و بر روابط ایران و پاکستان تاثیر منفی داشت در نهایت پاکستان به این نتیجه رسید برای اینکه روابط استراتژیک خود را با ایران حفظ کند باید نسبت به کنترل مرزها اقداماتی انجام دهد.

رئیس کمیته مرز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: باید گفت اعتبارات لازم برای ایمن سازی و اجرای سیستم های الکترونیکی و هوشمندسازی در اختیار مرزبانی قرار نمی گیرد. حدود سه سال گذشته شاهد افزایش اعتیارات مرزی بودیم ام متاسفانه کاهش یافت سند مالی سال ۱۴۰۱ باید برای بودجه  ناجا در حوزه ایمن سازی مرزها در جنوب شرق،شرق، شمال شرق، شمال غرب و غرب اعتبارات مناسبی لحاظ شود که مرزبانی بتواند با ابزار جدید نسبت به کنترل و اشراف بیشتر در مرزها فعالیت داشته باشد./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.