ارزیابی ۳۹۲ اثر در کنگره شعر دفاع مقدس/ اختتامیه، فردا در باغ موزه

0 57
ارزیابی 392 اثر در کنگره شعر دفاع مقدس/ اختتامیه، فردا در باغ موزه

به گزارش خبرنگار حوزه کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، محمدمهدی عبداللهی شاعر و پژوهشگر و دبیر اجرایی بیست و سومین دوره کنگره شعر دفاع مقدس تهران گفت: اختتامیه این کنگره شعر فردا سه شنبه ٢٨ دی‌ماه در باغ موزه دفاع مقدس با حضور مقامات لشکری و کشوری از ساعت ١٠ تا ١٢ برگزار خواهد شد و از نفرات برگزیده این کنگره تجلیل به عمل خواهد آمد.

عبداللهی افزود: میزبان این دوره از جشنواره شعر دفاع مقدس معاونت فرهنگی هنری موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تهران بوده که با مشارکت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس فراخوان را منتشر کرده و اشعار شاعران در پنج بخش عمومی دفاع مقدس اعم از آزادگان، مادران شهدا، جانبازان شیمیایی و…، دفاع مقدس و شعر مقاومت بین‌الملل اسلامی(کشورهای محور مقاومت)، دفاع مقدس و جنگ نرم، دفاع مقدس و مدافعان سلامت، دفاع مقدس و کودک و نوجوان به‏ طور جداگانه داوری شد.

دبیر اجرایی بیست و سومین دوره کنگره شعر دفاع مقدس تهران ادامه داد: در مجموع  ٣٩٢ اثر از ١٠٨ شاعر که به دبیرخانه کنگره ارسال شد و داوری از سوی هیأت داوران متشکل از اساتید برجسته شعر انقلاب و آیینی کشور انجام شد. نتایج داوری همزمان با آیین اختتامیه در روز سه شنبه اعلام می‌شود.

وی در خاتمه با اشاره به اهداف جشنواره گفت: تبیین مبانی نظری و تعیین شاخص‌ها و معیارهای امروزی شعر دفاع‌ مقدس و مقاومت مطابق با تدابیر امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی)، تبیین راه‌کارهای ترویج و گسترش اشعار دفاع مقدس، تمرکززدایی و هویت‌بخشی به فعالیت‌ شعری استان‌ها و مناطق کشور، شناسایی و پرورش استعداد شعری شاعران جوان و برجسته عرصه شعر دفاع‌مقدس، فعال‌سازی و تقویت جریان تولید شعر مقاومت در سراسر کشور از اهداف عمده بیست و سومین دوره کنگره شعر دفاع مقدس تهران بوده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.