هزینه‌ی اجرای مصوبه مجلس درباره دانش بنیان‌ها قابل تامین است

0 20

 خبرگزاری خانه ملت– در تدوین و بررسی طرح جهش تولید دانش بنیان، وکلای مردم در خانه ملت اهدافی مانند اشتغالزایی، کمک به استارتاپ‌ها، توسعه فعالیت دانش‌بنیان‌ها و مقابله با آثار سوء تحریم‌ها را پیگیری و اقداماتی نظیر پرداخت تعهدات مالی معوق دستگاه‌های اجرایی به دانش بنیان ها، اضافه شدن ۳ هزار میلیارد تومان به سرمایه کنونی صندوق نوآوری و شکوفایی، امکان هزینه بخشی از درآمد و امکانات مؤسسات، نهادهای عمومی غیردولتی برای دانش‌بنیان ها و… را به عنوان مهم‌ترین حمایت‌ها در این مصوبه قرار دادند.

سال ۱۳۸۹ آخرین بار بود که قانونی برای حمایت از فعالیت شرکت‌های دانش بنیان تدوین شد و پس از آن هیچ قانونی نوشته نشد حال آنکه حوزه تکنولوژی، علم، فناوری و دانش بنیان مرتبط به آن به صورت مستمر در حال تغییر است این شرایط موجب شد که از ابتدای شکل گیری مجلس یازدهم و در ۴ تیرماه ۹۹ ، یعنی کمتر از یک ماه از شروع فعالیت مجلس یازدهم طرح جهش تولید دانش بنیان اعلام وصول و ساعت های بسیاری بر روی آن کار کارشناسی صورت گرفت.

بهارستان نشینان در مصوبه جهش تولید دانش بنیان تلاش کردند که بیش از ۱۰۱ چالش شرکت‌های دانش بنیان را شناسایی و برای رفع مشکلات پیش روی شرکت‌های استارتاپی راهکارهای مناسب را پیش بینی کنند. با تائید این مصوبه از سوی شورای نگهبان و اجرای درست دولت شرکت‌های دانش بنیان از حاشیه به متن تولید می‌آیند.

نامه

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.