رشد ۳ برابری فروش محصولات نانویی در عرض یک‌سال/ فناوری نانو چالش‌های صنعتی را حل می‌کند

0 10
رشد 3 برابری فروش محصولات نانویی در عرض یک‌سال/ فناوری نانو چالش‌های صنعتی را حل می‌کند

علی نجیمی، معاون کارگروه صنعت ستاد توسعه فناوری‌ نانو در حاشیه مراسم رونمایی از ۵۵ محصول نانویی که در محل خانه نوآوری و فناوری ایران (نمایشگاه بین المللی) برگزار شد،گفت: از سال گذشته به دلیل همه‌گیری کرونا و رعایت پروتکل بهداشتی نمایشگاه عمومی نانو به صورت اختصاصی برای بازدید مسئولان کشور، وزرا و معاونان آنها و  مدیران صنعتی برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود حدود ۴۰۰ نفر از مدیران شرکت‌های صنعتی از این نمایشگاه بازدید داشته باشند؛ همچنین از سایر بخش‌های صنعتی برای حضور و بازدید از نمایشگاه دعوت به عمل آمده است.

 معاون کارگروه صنعت ستاد توسعه فناوری‌ نانو با بیان اینکه در این نمایشگاه ۲۰۰ محصول منتخب ارائه شده‌ است، افزود: در حال حاضر ۸۵۰ محصول نانو در بازار عرضه شده که همه آنها تاییدیه ستاد نانو را دریافت کرده‌اند؛ با توجه به محدودیت فضا از این تعداد ۲۰۰ محصول برای نمایش عمومی انتخاب و ۵۵ مورد آنها محصولات نوآورانه جدیدی بودند که در یک سال اخیر تجاری شده، وارد بازار شدندو  برای نخستین بار در این نمایشگاه رونمایی شدند.

نجیمی خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم تا با نمایش این محصولات و در معرض قرار دادن آنها برای مسئولان و و مدیران صنایع بتوانیم چالش‌های صنعتی کشور را با استفاده از این فناوری‌ها حل کنیم و باور مسئولان را نسبت به تولیدات بومی افزایش دهیم.

وی گفت: علاوه بر آنچه که گفته شد، ما قصد داریم از طریق برگزاری نمایشگاه تقاضاها و نیازهای اصلی صنعتی را دریافت کنیم و مابه ازا آن در بخش فناوری بتوانیم آنها را به صنایع معرفی کرده و تا حل شدن چالش و به نتیجه رسیدن آن پیگیری کنیم.

 معاون کارگروه صنعت ستاد توسعه فناوری‌ نانو افزود: همه محصولاتی که در نمایشگاه حضور دارند، تجاری‌سازی شده‌اند و بازار محصولات نانو در سال ۹۹ بالغ بر ۱۲ هزار میلیارد تومان بوده و نسبت به سال ۹۸ با افزایش ۳ برابری همراه بوده و رشد قابل توجهی را پشت سر گذاشته است.

وی در پایان گفت: ما سالانه در فروش محصولات نانویی به طور متوسط به رشد ۱۰۰ درصدی دست می‌یابیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.