کاهش نرخ بیکاری در سیرجان با ایجاد کارگاه‌های صنایع‌دستی

0 18

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، شهباز حسن‌پور در نشست مشترک با مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان و معاون فرماندار، شهردار و تعدادی از مدیران دستگاه‌های اجرایی و شرکت‌های معدنی و صنعتی شهرستان سیرجان در خصوص مسایل پیرامون شهر ثبت جهانی سیرجان با بیان اینکه ملت ایران بیش از ۲۷۰ هزار شهید تقدیم اسلام و انقلاب کرده است اظهار کرد: امروز سردار شهید حاج‌قاسم سلیمانی به عنوان اسوه مقاومت و الگوی همه آزادی‌خواهان در سطح جهان مطرح است.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به معرفی کرمان به عنوان پایتخت مقاومت افزود: در آینده نزدیک راهیان نور سردار سلیمانی راه‌اندازی می‌شود تا امکانات و شرایط حضور زائران سردار دل‌ها در کرمان فراهم شود.

وی با تاکید بر اینکه در بیشتر ایام سال ضریب اشتغال مراکز اقامتی سیرجان تکمیل است بیان کرد: به زودی با افتتاح فاز اول هتل ۵ ستاره سیرجان ظرفیت اقامتی این شهرستان افزایش می‌یابد.

حسن‌پور از امکان اعطای تسهیلات به همه سرمایه‌گذاران صنعت گردشگری استان کرمان از محل تبصره ۱۸ خبر داد و تاکید کرد: با پیگیری انجام شده دیگر هیچ محدودیتی برای در اختیار قرار دادن این نوع از تسهیلات به متقاضیان سرمایه‌گذاری در این صنعت در خطه کریمان وجود ندارد.

وی خواهان برگزاری نمایشگاه دستاوردهای شهرستان‌های سیرجان و بردسیر در محل مجلس شورای اسلامی و صدا وسیما در تهران شد و افزود: باید بیش از پیش ظرفیت‌ها و توانمندی‌های این استان در حوزه‌های مختلف به هموطنان معرفی شود.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه فرمانداری، شهرداری و سایر شرکت‌های معدنی و صنعتی همچون گذشته آماده مشارکت در بازسازی پروژه‌های مرمتی و بناهای تاریخی شهرستان سیرجان هستند گفت: باید در تهیه طرح بازسازی و تعبیه معبر عبور زیرساخت‌های آب‌، برق و گاز بازار تاریخی سیرجان تسریع تا پروژه بهسازی آن آغاز شود.

وبا اشاره به ثبت جهانی گلیم شیریکی‌پیچ سیرجان خاطرنشان کرد: در حال حاضر در بسیاری از نقاط شهرستان سیرجان از جمله منطقه بلورد بیکاری به صفر رسیده است که می‌توان با ایجاد کارگاه‌های صنایع‌دستی در رشته‌های مختلف در کاهش نرخ بیکاری به ویژه در بین بانوان این شهرستان بیش از گذشته گام برداشت./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.