آمریکا نباید به صورت قطره چکانی اقدام به لغو تحریم‌ها کند

0 28

اردشیر مطهری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص مذاکرات وین، گفت: تیم مذاکره کننده بسیار قوی و با اقتدار در وین حضور پیدا کرده و مسائل را به صورت دقیق رصد و  پیگیری می‌کند. برابر اذعان تیم مذاکره کننده ایرانی و رسانه های غربی نتایج خوبی حاصل شده و پیشرفت‌هایی درباره رفع تحریم‌ها هم داشتیم.

 عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود: بایدن در تلاش است تا توافق سال ۲۰۱۵ را احیاء کند اما یکی از ناتوانی دولت بایدن، دادن تضمین مبنی بر عدم خروج مجدد از توافق بنا به درخواست تهران است. جمهوری اسلامی ایران هیچ اعتمادی به دولت و سیاست گذاران امریکایی ندارد و آنها باید تضامین لازم را به ما دهند.

وی با بیان اینکه غربی‌ها و امریکا در مسیر رفع تحریم دنبال وقت کُشی هستند، اظهار کرد: آنها می‌پندارند که تیم مذاکره کننده ایرانی سیاست‌های تیم قبل را ادامه می‌دهد، در صورتی که اینگونه نیست و تیم ایرانی با اقتدار وارد شده اما غربی‌ها با بازی‌های سیاسی می‌خواهند کمترین دسترسی را به ایران دهند.

مطهری معتقد است: غربی‌ها نمی‌خواهند مردم ایران به حق و حقوق خود دست پیدا کنند لذا دنبال بیشترین بهره برداری از توافق مانند دوره های قبل هستند. بنابراین مذاکرات در مرحله سخت پیش می‌رود و تمام کارشکنی‌ها از طرف امریکایی‌هاست، کشورهای غربی هم که تحت تاثیر آنها هستند.

نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی افزود: امریکا باید تمام تحریم‌ها را مطابق برجام و تمام تحریم‌هایی که بعد از خروج از برجام علیه ایران اعمال کرد را لغو کند. امریکایی‌ها نمی‌توانند به صورت قطره چکانی اقدام به لغو تحریم‌ها کنند. حق مردم در این سال‌ها پایمال شده و خسارت فراوانی دیدند لذا تحریم‌ها را یک جا  باید برداند و پاسخگو باشند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با یادآوری فرمایشات مقام معظم رهبری، گفت: همانطور که رهبری فرمودند به مذاکرات اعتماد نیست و ما باید اقتدار جمهوری اسلامی را حفظ کنیم و دنبال راستی آزمایی امریکا باشیم تا مجدد از توافق خارج نشوند./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.