ضرورت فعال شدن بخش آفریقای وزارت امورخارجه برای جبران خلاء حضور ایران در این منطقه

0 32

محمود عباس زاده مشکینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اهمیت توسعه روابط جمهوری اسلامی ایران با کشورهای آفریقایی، گفت: متاسفانه توجه به حوزه آفریقا یکی از نواحی غفلت دستگاه دیپلماسی خارجی در دولت گذشته بوده است.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشورهای آفریقایی از حیث اعتقادی با کشورهای آسیایی نزیک هستند از این رو افزایش تعامل با آنها راحت تر انجام می شود، اظهار کرد: این مهم در حالیست که کشورهای آفریقایی خیلی نزدیک تر از کشورهای آمریکای جنوبی هستند لذا از حیث مسافتی نیز برای تجارت باصرفه تر محسوب می شوند.

وی  با اشاره به اینکه کشورهای آفریقایی دارای بازارهای بکری هستند، ادامه داد: در واقع کالاهای تولیدی ایران می تواند به راحتی جای خود را در این بازارها باز کنند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: به عبارتی امروزه ایران توان خوبی در حوزه صدور خدمات فنی و مهندسی دارد و کشورهای آفریقایی نیز نیازهای اساسی در این عرصه دارند.

عباس زاده مشکینی گفت: در این میان باید یادآور شد افزایش سطح مناسبات با کشورهای آفریقایی می تواند در عرصه بین الملل مانند جلب آرا در سازمان ملل برای مقابله با یکجانبه گرایی ها نیز کمک خوبی باشد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید با فعال تر شدن حوزه آفریقای دستگاه دیپلماسی کشورمان خلاء حضور در منطقه را پُر و جبران کنیم، خاطرنشان کرد: بر این اساس می توان اذعان کرد از توسعه روابط با کشورهای آفریقایی از حیث سیاسی و اقتصادی برای کشورمان دارای اهمیت دوچندان است./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.