ویدئو| درخشش اسکنرهای بدن دانش‌بنیان در میان رقبای خارجی / کیفیت بالاتردرکنار قیمتی مناسب

0 19

ویدئو| درخشش اسکنرهای بدن دانش‌بنیان در میان رقبای خارجی / کیفیت بالاتردرکنار قیمتی مناسب

گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس؛ حتما تاکنون دستگاه‌های اسکنری را که در مبادی ورودی و خروجی فرودگاه ها و اماکن حساس امنیتی و دولتی وجود دارندد را دیده‌اید. پیش از این نیاز کشور به این دستگاه از طریق واردات و  با هزینه‌های بسیار بالا تامین می‌شد و فقط سه کشور آلمان، چین و آمریکا فناوری تولید آن را داشتند. اما حالا جمعی از محققان دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف با تاسیس یک شرکت دانش‌بنیان  موفق به ساخت دستگاه بومی اسکنر بدن (Body Scanner)  مبتنی بر فناوری امواج میلی‌متری شده‌اند.

دستگاه اسکنر بدن با استفاده از امواج میلی‌متری با توان بسیار پایین بدون هیچ گونه ضرری برای انسان امکان کشف اشیا ممنوعه مخفی در زیر لباس را فراهم می‌سازد.این دستگاه دانش بنیان اشیاء مخفی فلزی و غیرفلزی را با زاویه ۳۰۰ درجه تشخیص می دهد و پس از ورود فرد به دستگاه، عملیات اسکن در ۳ ثانیه انجام شده و حدود ۳ ثانیه بعد توسط یک سامانه هوش مصنوعی بسیار پیشرفته محل شیء مخفی (در صورت وجود) به طور دقیق مشخص می‌شود.

این دستگاه دانش بنیان نسبت به نمونه خارجی پوشش زاویه ای بیشتری دارد و برخلاف اسکنرهای وارداتی که فقط اشیاء فلزی را تشخیص می دهند دستگاه ایرانی اشیاء مخفی فلزی و غیرفلزی را شناسایی می‌کند. همچنین کیفیت آن نیز نسبت به نمونه‌های خارجی آن بالاتر و قیمت آن نیز مقرون به‌صرفه‌تر است.

در ادامه ویدئویی را درخصوص ویژگی‌های اسکنرهای بدن تولید شده توسط محققان دانشگاه صنعتی شریف مشاهده می‌کنید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.