کره جنوبی در زمین کاخ سفید بازی نکند/ لزوم آزادسازی اموال ایران

0 16

فاطمه مقصودی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با گفتگوهای معاون وزیر خارجه کره جنوبی با همتای آمریکایی خود در خصوص مسائل مرتبط با ایران، گفت: بروز چنین رفتارهایی از طرف برخی از کشورها مانند کره جنوبی به نوعی همکاری در شیطنت غربی ها علیه کشورمان است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه متاسفانه کره جنوبی مرعوب کشورهای غربی خصوصا ایالات متحده شده است، اظهار کرد: این مهم در حالیست که انتظار می رفت سئول با مسالمت و دوستی و از طریق مذاکره، مشکل مسدود کردن اموال ایران را برطرف کند.

وی با تاکید بر اینکه کره جنوبی تحت تاثیر زیاده خواهی های کاخ سفید قرار گرفته است، ادامه داد: این امر موجب خدشه دار شدن ارتباط با جمهوری اسلامی ایران خواهد. مقامات این کشور باید بدانند اقداماتشان بازی در زمین سیاستمداران آمریکایی است و نهایتا آنها ضرر خواهند کرد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه کره جنوبی باید اقداماتی انجام دهد که ارتباطش با ایران بهبود یابد، افزود:  باید اذعان کرد گره زدن آزادسازی دارایی های ایران به مسائل مختلف مانند تحریم ها، مذاکرات هسته ای و غیره به نوعی فرافکنی محسوب شده و امری بر خلاف قوانین بین المللی است.

عضو گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و کره جنوبی در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: متاسفانه آمریکایی ها از هر ابزاری برای افزایش فشار بر ایران استفاده می کنند از این رو مشاهده می شود که در خصوص اموال بلوکه شده کشورمان در کره جنوبی نیز در حال افزایش سطح تنش ها هستند./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.