جلوگیری از خام فروشی؛ هدف از افزایش ظرفیت پالایشگاه آبادان

0 14

خبرگزاری خانه ملت، گروه اقتصادی- از آنجا که در کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۱ به وزارت نفت مجوز داده شد تا از محل افزایش ظرفیت پالایشگاه آبادان ٢۶٠ میلیون یورو برای طرح‌های توسعه‌ای و تثبیت پالایشگاه آبادان اقدام کند. علیرضا ورناصری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره فواید و مزایایی این مصوبه و اتفاق‌هایی که در پی آن برای اقتصاد کشور خواهد افتاد؟ توضیح داد:  سیاست‌های کلی نظام و رویکرد دولت در راستای رهنمودهای رهبرمعظم انقلاب، جلوگیری از خام فروشی است. این مصوبه جهت سرعت بخشی به اجرای این امر با استفاده از همه امکانات، با اهدافی مانند ارتقاء کیفیت محصولات تولیدی، افزایش تولید گوگرد جامد، کاهش آلایندگی زیست محیطی و افزایش تولید بنزین صورت یافته است.

نماینده مردم مسجدسلیمان و لالی و هفتگل و اندیکا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طرح‌های توسعه‌ای و تثبیت پالایشگاه آبادان در شرایط سخت تحریمی و شیوع کرونا و در شرایط سخت آب و هوایی با اتکا به دانش و مهارت‌های فنی نیروهای بومی در حال انجام است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی افزود: این مصوبه به نوبه خود ضمن تغییر نگاه در راستای توسعه زنجیره ارزش از سوخت محوری به سمت سود محوری در راستای توسعه ارزش‌افزوده در کشور، ارتقای کیفیت محصولات تولیدی با مشخصات استاندارد(یورو ۵)، در تجربه‌پروری و تخصص محوریِ بومی و ملی نیز موثر است./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.