صندوق های پیشرفت و عدالت امیدبخش است

0 23

محمدصالح جوکار در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به گفته رئیس جمهور مبنی بر واگذاری اختیارات و اعتبارات به استانداران در بودجه سال آینده گفت: آنچه که در لایحه بودجه اتفاق افتاده است بحث ایجاد صندوق های پیشرفت و عدالت در هر استان است که بخشی از اعتبارات به صورت متمرکز تخصیص پیدا می کند دولت به هر صندوق ۶۲ هزار میلیارد تومان می دهد و استانداران مابقی اعتبارات لازم را از منابع استانی و بخش خصوصی تامین کنند که در راستای پیشرفت و حل مشکلاتی که در استان ها وجود دارد این گام باید برداشته شود.

نماینده مردم یزد در مجلس ادامه داد: این کار حرکتی امیدبخش است چرا که مقداری از اختیارات به استانداران داده می شود با این حال نکته ای در این زمینه وجود دارد، اگر بخواهیم تمرکززدایی کنیم باید از اعتبارات صورت گیرد، تمرکززدایی از پروژه ها رقم بخورد، اینکه پروژه را ملی تعریف کنیم ولی کار در سطح استان انجام شود قابل قبول نیست.

وی توضیح داد: اعتبارات به صورت متمرکز در اختیار وزارتخانه است که باعث ایجاد رانت می شود و قابل قبول نیست. خواستار آن بودیم که اختیارات استانداران افزایش یابد و تمرکززدایی در ردیف ها و بودجه هایی که در مرکز و وزارتخانه ها وجود دارد محقق شود تا اثربخشی لازم را داشته باشد.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس بیان کرد: به سازمان برنامه و بودجه این نظرات را اعلام کردیم امیدواریم کمیسیون تلفیق تصمیم جدی بگیرد. سیاست کلان مجلس بر همین موضوع بوده است که از بودجه تمرکززدایی شود و دولت اختیارات خود را به استان ها بدهد، این بحث جدی است و دولت باید تصمیم بگیرد./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.