الگوی همکاری موفق ایران و روسیه برای مبارزه با تروریسم در حوزه اقتصادی تکرار شود

0 22

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، ابراهیم رضائی در دیدار «لئونید اسلوتسکی» رئیس کمیته امور بین‌الملل مجلس دومای روسیه با اشاره به سابقه موفق همکاری‌های تهران و مسکو، گفت: جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه طی سالیان اخیر همکاری‌های موفقی در زمینه تامین امنیت منطقه و مبارزه با تروریسم بخصوص در سوریه داشته‌اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: باید الگوی موفق همکاری‌های دو کشور به سایر حوزه‌ها از جمله حوزه اقتصادی تعمیم یابد تا منافع هر دو کشور تامین شود.

ابراهیم رضایی ریس گروه دوستی ایران و روسیه

وی بر گسترش تعاملات فی‌مابین در موضوعات مختلف تاکید کرد و اظهار داشت: سطح فعلی مبادلات تجاری میان ایران و روسیه رضایت‌بخش نیست و نیاز به بازنگری دارد.

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و روسیه با اشاره به ظرفیت‌های عظیم محصولات کشاورزی ایران خاطرنشان کرد: لازم است که زیرساخت های لازم برای صادرات محصولات ایران به روسیه بویژه در حوزه حمل و نقل دریایی فراهم شود.

رضایی در این دیدار که امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه و جلالی سفیر ایران در روسیه نیز حضور داشت، ضمن تقدیم دعوتنامه رسمی رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به رییس کمیته روابط خارجی مجلس دومای روسیه، از وی برای سفر به تهران دعوت کرد./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.