ابلاغ دستور رئیس جمهور برای تداوم احداث سیل‌بند جیرفت

0 20
ابلاغ دستور رئیس جمهور برای تداوم احداث سیل‌بند جیرفت

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، علی زینی‌وند استاندار کرمان در جلسه‌ای یک ساعته با وزیر کشور، مصوبات سفر رئیس جمهور و وزیر کشور به مناطق سیل‌زده استان را با جزئیات و به طور دقیق بررسی کرد.

استاندار کرمان امروز در تشریح مذاکرات و مصوبات این جلسه گفت: یکی از مصوبات سفر رئیس جمهور به جنوب استان کرمان تکمیل سیل‌بند جیرفت بود که در زمان حضور ایشان در جنوب، در خصوص احداث و تکمیل سیل‌بند جیرفت توجیهات لازم را به رئیس جمهور ارائه و ضمن تبیین احداث آن، سازوکاری برای احداث سیل‌بند پیشنهاد شد.

زینی‌وند افزود: وزیر کشور در این جلسه اعلام کرد رئیس جمهور روز یکشنبه گذشته در هیات دولت همین استدلال و سازوکار را مطرح و بر همین اساس و سازوکار از سوی رئیس جمهور بر احداث سیل‌بند جیرفت و بر اجرا و عملیاتی شدن مصوبات و تسریع در رسیدگی به امور سیل‌زدگان در جنوب و شرق استان کرمان تاکید شد.

وی با توجه به اظهارات احمد وحیدی اعلام کرد: در جلسه هیات دولت یکشنبه سوم بهمن ماه رئیس جمهور به وزیر نیرو ابلاغ می‌کند تا با قید فوریت اقدامات مقدماتی لازم برای آغاز احداث ادامه سیل‌بند جیرفت را که مطالبه مردمی است و نقش مهمی در جلوگیری از تکرار سیلاب‌های هرساله در دشت رودبار و جازموریان دارد را به عمل آورد.

به گفته استاندار کرمان مقرر شد این مصوبه و دستور رئیس جمهور با امضای وزیر کشور به عنوان نایب رئیس ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران کشور به وزیر نیرو ابلاغ شود و اجرایی شدن آن را پیگیری کنیم.

زینی‌وند تصریح کرد: سایر مصوبات سفر در خصوص جبران خسارات احشام، منازل نیز به معاونت عمرانی وزارت کشور، ستاد مدیریت بحران و دستگاه های مسؤول، ابلاغ شده است.

وی گفت: مقرر شد تا روز شنبه تمام خسارت‌های سیل اخیر برآورد شود تا روز یکشنبه در هیات دولت مطرح و مصوبات لازم و جدید اخذ شود.

استاندار کرمان افزود: وزیر کشور بر فعالیت مستمر قرارگاه بازسازی مناطق حادثه دیده از سیل در سطح شهرستان و استان تاکید کرد تا با تلاش‌هایی که در حال انجام است زندگی مردم به حالت عادی برگردد و اوضاع کشاورزی مناطق نیز سامان یابد.

زینی‌وند عنوان کرد: قرارگاه بازسازی مناطق حادثه دیده از سیل در شهرستان‌ها و استان تشکیل شده و جلسات شهرستانی به طور مستمر و معمولا هر ۴۸ ساعت و جلسات استانی نیز به طور هفتگی و فوق‌العاده به ریاست استاندر و جانشینی معاون عمرانی برگزار می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.