بررسی سازوکارهای بین المللی برای حمایت از کودکان آسیب دیده محور مقاومت با اولویت یمن

0 40

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نشست فراکسیون حمایت از محور مقاومت و آزادسازی قدس شریف مجلس شورای اسلامی با حضور اعضای فراکسیون و مجمع حامیان کودکان مقاومت (محکم) در راستای بررسی و ایجاد ظرفیت‌ها و سازوکارهای بین المللی در جهت حمایت از کودکان آسیب دیده محور مقاومت با اولویت کودکان یمنی عصر امروز (چهارشنبه ۶ بهمن ماه) برگزار شد.

احمد حسین فلاحی، با اشاره به اینکه امروزه مردم یمن به دلیل هجمه‌های سلطه‌گران و متجاوزان ائتلاف سعودی دچار آسیب‌های فراوانی شده اند، گفت: متاسفانه مجامع بین المللی حقوق بشری نیز در مقابل فریاد آزادیخواهی کودکان و زنان یمنی سکوت کرده اند.

نشست فراکسیون محور مقاومت مجلس شورای اسلامی

رئیس فراکسیون حمایت از محور مقاومت و آزادسازی قدس شریف اظهار کرد: در واقع مجامع بین المللی به جای توجه به ارزش ها و آرمان های حقوق بشری جای مظلوم و ظالم را عوض کرده و مردم بی گناه یمن را مقصر اصلی جلوه می‌دهند؛ همچنین در مقابل مشاهده می‌شود که متجاوزان را مورد حمایت قرار می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه این روزها فضای مجازی ظرفیت‌های زیادی را برای فریاد خواهی و رساندن ندای مردم مظلوم یمن ایجاد کرده است، ادامه داد: بر این اساس همه افراد باید تلاش کنند با بهره گیری از قدرت رسانه، زمینه آگاهی‌بخشی نسبت به جنایات رخ داده در یمن و آسیب هایی که برای کودکان مظلوم محور مقاومت ایجاد شده را به افکار عمومی دنیا اعلام کنند.

فلاحی با تاکید بر اینکه سمن ها و مجموعه‌های مردم‌نهاد دارای ظرفیت های خوبی هستند که می‌توانند ندای مظلوم خواهی را در دنیا سر داده و بر این اساس در مجامع حقوق بشری و دیگر نهادهای بین المللی حاضر شوند تا حقوق کودکان یمنی و سایر کودکان محور مقاومت نادیده گرفته نشود، خاطرنشان کرد: در این میان مجلس شورای اسلامی نیز آمادگی دارد از همه ظرفیت های تقنینی خود در راستای ایجاد زمینه ها و ظرفیت‌ها برای حمایت از کودکان محور مقاومت با اولویت کودکان یمن و همچنین برطرف کردن ضعف حمایتی در جنبه های مختلف با رویکرد تمدنی استفاده کند.

گفتنی است، کوثری و نقدعلی نمایندگان مردم تهران و خمینی شهر نیز در این نشست حضور داشته و به بیان دیدگاه های خود در حمایت از کودکان محور مقاومت پرداختند./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.