حقوق و دستمزد رزمندگان معسر، جانبازان، خانواده شهدا، سربازان و کارمندان افزایش یافت

0 57

ولی اسماعیلی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به تشریح پیشنهادات کمیسیون اجتماعی به کمیته حقوق و دستمزد کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۱ به ریاست مهدی عیسی زاده، پرداخت که مورد تصویب این کمیسیون قرار گرفت و گفت: کمیسیون اجتماعی با هدف افزایش توانمندی معیشتی اقشار مختلف جامعه، پیشنهاداتی را از طریق کمیته حقوق و دستمزد به کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۱ ارائه داد که خوشبختانه به تصویب این کمیسیون رسید.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به این مصوبات گفت: به پیشنهاد کمیسیون اجتماعی که به تصویب کمیسیون تلفیق بودجه رسیده، حقوق رزمندگان معسر از ماهانه ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به ۳ میلیون تومان افزایش یافت و تعداد افراد تحت پوشش این قانون از ۹۰ هزار نفر به ۱۱۰ هزار نفر رسیدند و تنها ۱۰ هزار نفر باقی مانده اند که در سال‌های آتی تعیین تکلیف می شوند.

وی افزود: بر این اساس حقوق ماهیانه جانبازان زیر ۲۵ درصد، از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به ۳ میلیون تومان افزایش یافت و جانبازان غیرشاغل بالای ۲۵ درصد که۴۰ هزار نفر هستند نیز ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان حقوق ماهیانه دریافت خواهند کرد.

اسماعیلی همچنین ادامه داد: حقوق والدین شهدا که پیش از این ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بود با پیشنهاد کمیسیون اجتماعی و مصوبه کمیسیون تلفیق به ۵ میلیون تومان افزایش یافت که تمام موارد ذکر شده از مالیات معاف هستند.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به پیشنهاد دیگر این کمیسیون که به تصویب کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۱ رسید، خاطرنشان کرد: حق عائله مندی کارمندان برای همسر دو برابر و برای هر اولاد سه برابر شد، حقوق سربازان مجرد به سه میلیون تومان رسید و حقوق سربازان متأهل نیز ۵ میلیون تومان شد همچنین کف حقوق کارمندان دولت از ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.