روند بررسی مطالعات سد غازان به جایی نرسیده است

0 16

 به گزارش خبرگزاری  خانه ملت، عادل نجف زاده در دیدار با وزیر نیرو و استاندار آذربایجان غربی در نشست مجمع نمایندگان استان آذربایجان غربی،گفت: ۳۰۰ میلیون متر مکعب از حوزه رودخانه های الند و قطور از خوی خارج و به رودخانه ارس و در نهایت تبدیل به حق آبه بین المللی می‌شود و این در حالی است که هیچ توفیقی برای منطقه و مردم خوی ندارد.

نماینده مردم خوی و چایپاره  در  مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه روند بررسی مطالعات سد غازان  تا به حال به جایی نرسیده و به هدر رفت منابع منجر شده است تصریح کرد: تسریع در احداث الند که اخیرا مطالعات آن شروع شده است در  دستور کار قرار  بگیرد.

وی اظهار امیدواری کرد: با احداث سد الند با ظرفیت ذخیره ۷۵ میلیون متر مکعب ، آب شرب ، کشاورزی و صنعتی شهرستان خوی و اراضی آن تامین خواهد شد. 

 نجف زاده در ادامه با اشاره به بحث مجتمع ایواوغلی خوی که با داشتن ۲۴ روستا فاقد آب آشامیدنی با کیفیت است، مجدانه خواستار قرار گرفتن در طرح محرومیت زدایی شدند .

 نماینده مردم خوی و چایپاره  در  مجلس تصریح کرد: موضوع تصفیه خانه شهر چایپاره و ۲۰ درصد باقی مانده فاضلاب این شهر ، مخصوصا محله بیگ جوان چایپاره بود که مبلغ ۲۰ میلیارد تومان بودجه جهت اتمام فاضلاب از وزیر نیرو خواستار شدند . 

 وی در پایان یادآورشد: موضوع ۶ کیلومتر کانال کشی پایاب سد بویلاپوش و آب رسانی به ۱۰۰۰۰ هکتار از اراضی روستای ملاجنود و شوربولاغ خوی و ۴ کیلومتر پایاب سد زاویه سکمن آباد خوی از دیگر مطالبات مردم خوی و چایپاره را از وزیر نیرو خواستار شدند ./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.