موزه دفاع مقدس در ۲۳ استان ساخته شده است

0 17
موزه دفاع مقدس در ۲۳ استان ساخته شده است

به گزارش خبرگزاری فارس در زنجان، سردار سیدحسین ستوده در جلسه بررسی روند پیشرفت مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس با اشاره به اینکه موزه دفاع مقدس در ۲۳ استان کشور ساخته شده است که ۲۰ مورد آن مربوط به ۱۰ سال گذشته است، اظهار داشت: چهار مورد آن قبل از ریاست سردار «کارگر» ساخته شده است.
رئیس سازمان امور موزه‌ها و یادمان‌های دفاع مقدس با اشاره به اینکه طبق برنامه‌ریزی ۱۰ استان در سال ۱۳۹۶ مورد بهره‌برداری قرار گرفت و هشت مورد آن در سال ۱۳۹۹ و یک مورد نیز در اسفند‌ماه در خراسان شمالی مورد بهره‌برداری قرار گرفت، افزود: قرار بود که موزه استان زنجان در سال ۱۴۰۰ مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه با توجه به محدودیت مالی افتتاح موزه زنجان به سال بعد موکول شد، تصریح کرد: موزه زنجان به صورت فازبندی افتتاح خواهد شد که کتابخانه و بخش اداری جزو فاز نخست است.

سردار ستوده با اشاره به اینکه راه‌اندازی هرچه سریع این موزه باعث افتخار زنجان خواهد بود، گفت: این مثل یک بیمارستان نیاز است که برای استان ساخته شود.

استاندار زنجان نیز ضمن تأکید بر همکاری بیشتر در ساخت و تکمیل موزه شهدا بیان کرد: متاسفانه نسل جدید آشنایی زیادی با دفاع مقدس ندارند که باید این بستر فراهم شود.

محسن افشارچی با اشاره به اینکه معتقدم یک گسست نسلی با دفاع مقدس رخ داده است، افزود: حداقل در استان زنجان در تلاش هستیم که این شکاف و گسست حل شود و یکی از راه‌حل‌های آن ساخت موزه است که من تاکید زیادی به آن دارم.

وی با اشاره به اینکه نگرانی ما از تبدیل موزه به یک نمایشگاه است، تصریح کرد:  استانی شدن موزه به خاطر این بوده است که هر استان به اقتضای امکاناتش نقش خاصی در جنگ داشته است؛ طراحی و تولید محتوا در موزه اصل و است و  ساخت بنا امکانی برای ارائه محتوا است.

استاندار زنجان افزود: بایستی از تجربه بازنمایی عملیات‌ها که به صورت میدانی و به همت سپاه انصارالمهدی (عج) انجام می‌گرفت در این اقدام فرهنگی و موزه‌آرایی بهره جست تا به این مرکز به یک جاذبه  گردشگری در استان تبدیل شود.

شایان ذکر است، در پایان جلسه حکم رئیس هیأت امنای مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان زنجان با امضای سردار «کارگر» توسط سردار «ستوده» به «محسن افشارچی» استاندار زنجان اعطا شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.