پیشرفت ۶۰ درصدی موزه دفاع مقدس زنجان

0 11
پیشرفت 60 درصدی موزه دفاع مقدس زنجان

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، سید شمس‌الدین موسوی در جلسه بررسی پیشرفت فیزیکی مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان زنجان با اشاره به اینکه در سال ۱۳۸۸ مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس کلنگ‌زنی شده و به صورت هیأت امنایی در حال اداره شدن است، اظهار کرد: ۲۳ نفر از مسؤولان استان زنجان عضو هیأت امنای آن هستند.
مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان زنجان با اشاره به اینکه تاکنون ساختمان موزه ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: فاز اداری این موزه تیرماه افتتاح خواهد شد و مطالعات   تاریخ دفاع مقدس استان زنجان جهت موزه آرایی در حال انجام است.
وی با اشاره به اینکه این موزه در ۵ هزار متر زیربنا در حال ساخت است، گفت: سالن آمفی تئاتر، محل نمایشی اسناد دفاع مقدس، موزه خط شکنان و تالار  فرهنگ صحنه‌های بازسازی بمباران زنجان از دیگر بخش‌های این موزه است.
مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان زنجان با اشاره به اینکه از  ۲۹ یادمان شهدای گمنام  استان زنجان دو یادمان هنوز تکمیل نشده است، اضافه کرد: مابقی یادمان‌ها به صورت کامل راه‌اندازی شده است و امیدواریم اینها به قرارگاه فرهنگی تبدیل شوند.
موسوی از برقراری گاز و برق در مجموعه مرکز فرهنگی خبر داد و گفت:  جهت برقراری زیرساخت مخابرات و آب نیازمند مساعدت و همکاری مسؤولان هستیم.

همت لازم برای احداث موزه دفاع مقدس نیست
فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان نیز در این جلسه با اشاره به حضور فعال زنجانی‌‎ها در دفاع مقدس گفت: با این حال ما نتوانستیم این موزه را راه‌اندازی کنیم، یعنی شفاف بگوییم، مسؤولان در این باره همت لازم را نداشتند.
سردار کرمی با تأکید بر مشخص شدن وظایف در راه‌اندازی این مرکز گفت: امنیت حاضر را مدیون شهدا هستیم، چون در بحث شهدا نشد نداریم، این همه جنگ شده است و همه در آرامش هستند.
وی با اشاره به اینکه جنگ بدون وجود مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس هیچ فایده‌ای ندارد، افزود: کمک به راه‌اندازی این موزه این است که گویی برای شهدا خانه ساخته‌ایم.

اهمیت ساخت موزه دفاع مقدس انکارناپذیر است
نماینده ولی فقیه در استان زنجان با اشاره به اینکه اهمیت ساخت موزه دفاع مقدس انکار ناپذیر است، اظهار داشت: باید همه دستگاه‌ها برای ساخت این موزه پای کار باشند.

آیت‌الله شیخ‌علی خاتمی با بیان اینکه مرکز فرهنگی دفاع مقدس با تلاش مسؤولان کرمان و همچنین یاد شهید سردار سلیمانی و به برکت وجود ایشان ساخته شده است، افزود: در استان زنجان نیز عملی است و باید همه در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند و مصوبه اجرایی شود.

وی با اشاره به اینکه به فرموده مقام معظم رهبری کنگره آغاز کار است، افزود: ادامه این کار ساخت موزه است و در واقع با برگزاری کنگره به اندازه چندین سال در معرفی شهدا کار شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.