آمادگی خراسان‌جنوبی برای تبدیل به الگو در صنعتی‌سازی مسکن

0 20
آمادگی خراسان‌جنوبی برای تبدیل به الگو در صنعتی‌سازی مسکن

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند،«علیرضا عباس‌زاده» سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان‌جنوبی در جلسه دیدار رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با استاندار با اشاره به طرح نهضت ملی مسکن اظهارداشت: در قالب این طرح در مدت زمان چهار سال ۴۰ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی در استان ساخته می‌شود.

وی با تأکید بر موضوع صنعتی‌سازی مسکن گفت: خراسان‌جنوبی آمادگی دارد با همکاری سازمان نظام مهندسی کشور در طرح نهضت ملی مسکن این موضوع را عملیاتی ساخته و به عنوان الگویی در کشور تبدیل شود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان‌جنوبی به مهم‌ترین مزایای صنعتی‌سازی مسکن اشاره داشت و یادآور شد: کاهش هزینه‌ها، کاهش مدت اجرای پروژه‌ها و همچنین افزایش مقام‌سازی از جمله این مزیت‌ها بوده که البته نیازمند فرهنگ‌سازی است.

عباس‌زاده با بیان اینکه در اجرای صنعتی‌سازی مسکن می‌توان از توان مهندسین این استان استفاده کرد، گفت: که در این راستا با همت سازمان نظام مهندسی استان، حداقل یک سوم ظرفیت نظام مهندسی می‌تواند به کارگیری شود.

وی سازمان نظام مهندسی را یکی از سازمان‌های تخصصی و توانمند در کشور دانست و افزود: توجه و تأکید بر ساخت و سازهای مقاوم، براساس اصول قانونی و در قالب مقررات ملی ساختمان جزو مهم‌ترین رسالت‌های این سازمان است.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان‌جنوبی با اشاره به رتبه استان در رعایت اصول ساختمان‌سازی خاطرنشان کرد: خوشبختانه رعایت ضوابط حاکم بر مقررات ملی مسکن و شهرسازی، در استان نسبت به سایر استان‌ها بیشتر بوده و از این نظر خراسان‌جنوبی در جایگاه خوبی قرار دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.