امام جمعه ابرکوه: جهاد تبیین رویکرد برنامه‌های دهه فجر امسال باشد

0 9
امام جمعه ابرکوه: جهاد تبیین رویکرد برنامه‌های دهه فجر امسال باشد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از ابرکوه، حجت‌الاسلام حسینی در خطبه‌های امروز نماز جمعه گفت: خبر پیشروی نگران‌کننده ویروس سریع‌الانتقال بیماری اُمیکرون در کشور به گوش می‌رسد، در استان یزد اردکان وضعیتش قرمز شده و ابرکوه هم متأسفانه ساعاتی قبل قرمز اعلام شد.

امام‌جمعه ابرکوه به بیانات رهبر انقلاب پیرامون جهاد تبیین اشاره کرد و گفت: دهه فجر بهار جهاد تبیین اهداف و آرمانه‌ای بزرگ و نجات‌بخش انقلاب اسلامی است. نیروهای ولایی و دلسوزان انقلاب باید با جهاد تبیین، نقشه و دسیسه دشمن را در آسیب‌رسانی به باورها، تشخیص‌ها، اراده‌ها، اعتمادها، امیدها و اتحاد و انسجام مردمی، خنثی کنند.

حجت‌الاسلام حسینی افزود: جوانان عزیز به عنوان میراث‌داران شهدا و نسل اول انقلاب، نشان دهند که ظرفیت جبهه انقلاب فراوان است و می‌توانند با عزم و اراده انقلابی، باطلُ السِحر حرکات و دسیسه‌های دشمن باشند. مردم، مسئولین، کسبه و اصناف، مدارس، مساجد و … در دهه فجر سعی کنند با رعایت اصول بهداشتی، چتر نشاط و شادمانی را در جشن انقلاب در فضای شهرستان بگسترانند.

حسینی ادامه داد: دهه فجر فرصتی برای خنثی‌سازی دسیسه جریان تحریف انقلاب در بزک کردن حکومت سیاه و دیکتاتوری پهلوی است که بعض جوانان ناآگاه ما را با بازنشر فیلم‌های تقطیع شده، اغواء کنند و شرایط رفاه و آسایش و پیشرفت کاذب آن دوران را به آن‌ها القاء کنند.

وی خطاب به جوانان گفت: دشمن امروز می‌خواهد با بهره‌گیری از فضایی که از تنگنای معیشتی برای مردم درست کرده، با سیاه نمایی، نفرت پراکنی، یأس آفرینی، ایجاد تشویش، اعتماد زدایی و در قالب تحریف حقایق انقلاب و عملیات روانی بسترسازی کرده، عملیات روانی را به عملیات میدانی مبدل کند.

خطیب جمعه ابرکوه در رابطه با مذاکرات وین، ابراز کرد: طرف‌های مذاکره که امروز اهرم تحریم را پس از سفر موفقیت‌آمیز رئیس‌جمهور به مسکو و تعاملات جدی ایران با چین، کم اثر تر می‌بینند، می‌خواهند با اتهام وقت‌کشی به ایران و برجسته‌سازی فرصت محدود، زمینه‌سازی توافق موقت و کلیدواژه «تعهد دادن طرفین»، تیم مذاکره کننده ایرانی را تحت‌فشار قرار دهند درحالی‌که تاکنون ایران یک جانبه به تعهداتش عمل کرده و آمریکا و اروپا به تعهداتشان پایبند نبودند.

حسینی تصریح کرد: آمریکا و اروپا بدانند حنای تعیین ضرب‌الاجل و سناریوسازی برای متهم کردن ایران و تهدید به دیگر گزینه‌هایشان رنگی ندارد و اگر اصرار به مذاکرات به‌صورت فرسایشی دارند و نمی‌خواهند به نتیجه نهائی برسند باید مسئولیت شکست مذاکرات را هم بپذیرند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.