تبیین گفتمان و ریشه‌های انقلاب اسلامی نیازمند عزم جدی رسانه‌ای است

0 34
تبیین گفتمان و ریشه‌های انقلاب اسلامی نیازمند عزم جدی رسانه‌ای است

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، جعفر عبدالملکی مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان پیش از ظهر امروز در نشست کمیته اطلاع‌رسانی ستاد دهه فجر استان کردستان اظهار کرد: ۴۳ سال از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد و در طول این مدت همواره مراسمات مختلف برگزار شده است.

وی تصریح کرد: تبیین انقلاب اسلامی، ریشه‌ها، اهداف و آرمان‌ها و گفتمان انقلاب اسلامی نیازمند یک عزم جدی رسانه‌ای و تبلیغاتی است و همه دستگاه‌ها باید در این زمینه پای کار بیایند.

وی خاطرنشان کرد: به فرموده مقام معظم رهبری، امروز دوره جهاد تبیین است، در این دوره ما باید با بهره‌گیری همه عناصر هنری و تبلیغاتی و فناوری‌های نوین و امکانات جدید که در سپهر و کهکشان ارتباطات ظهور و بروز پیدا کرده‌اند بهره‌ بگیریم.

عبدالملکی بهره‌گیری هرچه بیشتر از زبان هنر در این راستا را ضروری دانست و گفت: زبان هنر و زبان تبلیغ باید متناسب با آخرین دستورالعمل‌های شناختی باشد تا بتواند تاثیرگذار باشد.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان اضافه کرد: در ادبیات ارتباطات جهان همین بحث مطرح می‌شود و از آن به عنوان قدرت ایضاح نام برده می‌شود یعنی با قدرت تاثیرگذاری زبان هنر و رسانه‌ در این حوزه نقش‌آفرینی کرد.

وی افزود: البته در عصر کنونی با توجه به تکثر بیش از حد رسانه‌ها نوین و غیره آن رسانه‌ای موفق خواهد بود که قدرت ایضاح، توزیع و تبیین قوی‌تری داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: وقتی یک رسانه می‌خواهد پدیده انقلاب اسلامی را از باب مبانی و ریشه‌ها، استراتژی‌ها، راهبردها، اهداف عالی و آرمان‌های انقلاب اسلامی، نقش انقلاب در ترویج گفتمان‌ها تبین و اثربخش باشد حتما باید مبتنی بر یک تفکر و ایده قوی حرکت کند.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان اضافه کرد: مراسمات سطحی، کم عمق و کم رمق نمی‌تواند اثرگذار باشد در این راستا باید از همه ظرفیت‌ها بهره‌ بگیریم امروز در کنار صدا و سیما فضای مجازی را به صورت ویژه مورد توجه به عنوان مکمل سایر بخش‌ها قرار داده‌ایم.

وی گفت: تمام ظرفیت‌هایی که وجود دارد باید مکمل هم قرار گیرد تا تاثیر بیشتری را در جامعه بگذارد در همین راستا پویش پرچم و پویش سرود ملی را در دهه فجر برگزار خواهیم کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.