سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیارد تومانی بنیاد برکت در گلستان

0 25

سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیارد تومانی بنیاد برکت در گلستان

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، تفاهم‌نامه همکاری سه جانبه بنیاد برکت، استانداری گلستان و اداره‌کل شیلات استان با حضور مدیرعامل بنیاد برکت در استانداری گلستان به امضاء رسید.

در این تفاهم‌نامه، بنیاد برکت سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیارد تومانی را با اشتغالزایی ۱۵ هزار نفری طی سه سال را در دستور کار دارد و در صورت موافقت استانداری گلستان این تفاهم‌نامه تمدید خواهد شد.

هدف از اجرای این تفاهم‌نامه توسعه صنعت آبزی‌پروری و افزایش اشتغالزایی در شهرهای ساحلی به ویژه گمیشان است.

مدیرعامل بنیاد برکت در این جلسه اظهار کرد: ظرفیت شیلات، سواحل، آبزی‌پروری و استفاده درست از دریا یکی از ظرفیت‌های مغفول مانده در کشور است.

محمد ترکمانه ادامه داد: در حال حاضر ۱۷۶ هزار طرح اشتغالزایی در سطح کشور را در دستور کار داریم و در به صورت فعال در ۳۱ استان کشور و ۱۲ هزار روستا حضور داریم.

وی با اشاره به سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیارد تومانی براساس این تفاهم‌نامه در گلستان، افزود: توجه به اشتغالزایی از طریق توسعه تولیدات دریایی یکی از اهدافی است که بنیاد برکت به صورت ویژه آن را پیگیری می‌کند.

استاندار گلستان نیز در این مراسم خاطرنشان کرد: موضوع شیلات و کشاورزی یکی از موضوعات مورد تاکید در برنامه ششم توسعه است.

علی‌محمد زنگانه بیان کرد: عقد این تفاهمنامه می‌تواند نوید بخش اتفاقات بزرگ در حوزه شیلات و آبزی‌پروری در استان گلستان حتی در شمال کشور باشد.

وی افزود: من معتقدم این تفاهم‌نامه یک پروژه بزرگ در استان گلستان است و باید برای آن مدیر پروژه در نظر گرفته شود و برش‌های اجرایی مشخص در قالب زمان‌بندی‌های شفاف تعریف کرد.

استاندار گلستان با اشاره به محرومیت‌های موجود در شهرستان‌های بندرترکمن، آققلا و گمیشان، تصریح کرد: با استفاده از این ظرفیت‌ها و اجرای چنین پروژه‌ها و تفاهم‌نامه‌هایی می‌توان محرومیت‌های موجود را برطرف کرد و تحول بسیار بزرگی را ایجاد کرد.

وی افزود: این تفاهم‌نامه نمونه طرح عادلانه همراه با پیشرفت در استان است به طوری که سود مستقیم از اجرای این تفاهم‌نامه به صورت مستقیم به سفره مردم می‌رود و اشتغالزایی مستقیم مردم منطقه را در پی خواهد داشت.

گفتنی است، موضوع پرورش ماهی و تولیدات آبزی در قفس جزء محوری‌ترین بندهای این تفاهمنامه است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.