فجر ۴۲/ نخستین کارخانه تولید روغن سبوس برنج گلستان در آزادشهر کلنگ‌زنی می‌شود

0 13
فجر 42/ نخستین کارخانه تولید روغن سبوس برنج گلستان در آزادشهر کلنگ‌زنی می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از آزادشهر، رسید رسول حسینی ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد: ۲۲۷ پروژه عمرانی و اقتصادی با اعتبار یک‌هزار و ۳۱ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۷۲۱ نفر در دهه فجر افتتاح و یا کلنگ‌زنی خواهد شد.
وی تصریح کرد: از این تعداد ۱۶۹ پروژه با اعتبار ۶۸۵ میلیارد تومان عمرانی و ۵۸ پروژه با اعتبار ۳۴۶ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۷۲۱ نفر اقتصادی و اشتغالزا است.
فرماندار شهرستان آزادشهر با اشاره به پروژه‌های شاخص اقتصادی و اشتغالزا خاطرنشان کرد: تولید «اسید سولفوریک» با اعتبار ۲۸ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۴۵ نفر، پروژه صباح پودر با اعتبار ۳۹ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۳۶ نفر از مهمترین پروژه‌های قابل افتتاح و تولید روغن از سبوس برنج با اعتبار ۲۵ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۱۵ نفر، سورتینگ و خشک کردن میوه و سبزی با اعتبار ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و اشتغالزایی۳۰ نفر از جمله پروژه‌های کلنگ‌زنی در بخش اقتصادی است.
وی بیان کرد: هشت واحد تولیدی در شهرستان در ایام کرونا غیرفعال شده بود که با پیگیری مشکلات آنها این واحدهای تولیدی به چرخ تولید برگشته و ۲۱۹ نفر در این راستا اشتغالزایی شدند.
حسینی گفت: در ایام دهه فجر ۳۳۰ برنامه در حوزه‌های مختلف ورزشی، فرهنگی، اجتماعی برگزار می‌شود.
* گشت رضویون در شهرستان آزادشهر اجرا می‌شود
فرمانده سپاه شهرستان آزادشهر در این نشست اظهار کرد: به منظور ارتقاء امنیت عمومی و ایجاد آرامش روانی در مردم گشت رضویون توسط تمام پایگاه‌های مقاومت بسیج شهرستان در دهه فجر در سطح روستاها و شهرهای شهرستان اجرا می‌شود.
وی تصریح کرد: در راستای اجرای برنامه های فرهنگی و هنری در این ایام گروه سرود بسیج چهار برنامه را به صورت زنده در مناطق مختلف شهر در بین مردم اجرا می‌کند.

سید‌روح‌الله ابطحی گفت: در تمام رده‌های بسیج و سپاه ۳۲۰ برنامه در این ایام در سطح شهرستان برگزار می‌شود که از این تعداد ۳۲ برنامه به عنوان برنامه شاخص شهرستان است.
وی خاطرنشان کرد: در راستای منویات مقام معظم رهبری در ایام دهه فجر برنامه محرومیت‌زدایی در روستاها و مناطق کم‌برخوردار شهر با اعتبار ۳۰۰ میلیون تومان توسط بسیجیان انجام می‌شود.
* آزادشهر پایتخت قرآن و نماز در استان گلستان
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آزادشهر گفت: تاکنون تعداد افراد ثبت‌نام کننده در آزمون قرآن و عترت ۸۷۶ نفر بوده و شهرستان آزادشهر تنها با یک نفر اختلاف در رقابت سنگین با گرگان است.
طیبه رجنی گفت: با توجه به اینکه در حوزه نماز امام جمعه شهرستان جزو برترین امام جمعه کشور معرفی شده و رتبه‌های خوبی دانش آموزان و فرهنگیان در این حوزه در کشور کسب کردند تلاش داریم تا این شهرستان را به عنوان پایتخت قرآن و نماز در استان و سپس در کشور مطرح کنیم.
وی تصریح کرد: پیشنهاد می‌شود در ایام دهه فجر خبرنگاران با توجه به رسالت خطیر خود پویش فرهنگی افتخار به گذشته و امید به آینده را در بین مردم اجرا کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.