معاون رئیس جمهور: ۵۰ میلیارد تومان تسهیلات جهت ایجاد اشتغال برای زنان سرپرست خانوار اختصاص می‌یابد

0 9
معاون رئیس جمهور: ۵۰ میلیارد تومان تسهیلات جهت ایجاد اشتغال برای زنان سرپرست خانوار اختصاص می‌یابد

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، انسیه خزعلی امشب در جلسه شورای اداری با حضور رئیس جمهور با بیان اینکه زنان گیلان زنان مقاومی هستند که در زمینه‌های مختلف برای پیشرفت کشور تلاش کردند، اظهار کرد: از ۸۰ تعاونی که در گیلان وجود دارد نیمی از آنان توسط بانوان اداره می‌شود و نرخ مشارکت اقتصادی بانوان گیلان ۶ درصد بیشتر از سراسر استان‌های کشور است.

وی با بیان اینکه گیلان سالمند‌ترین استان کشور است، گفت: گیلان دارای کمترین نرخ باروری است و این در صورتی است که بیشترین تعداد بانوان در استان هستند که متاسفانه نرخ طلاق نیز در گیلان بالا است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه بحث مجوزها و سودهای بانکی، بیمه، وثیقه و غیره از جمله مشکلاتی است که بانوان کارآفرین با آن مواجه هستند، تصریح کرد: از اعتباراتی که برای زنان در نظر گرفته شده برای مشاوره حین و بعد از ازدواج و اجاره بازارچه‌های کارآفرینی بانوان در ۹ شهرستان پیش بینی شده تا محصولات را برای فروش به نمایش بگذارند.

خزعلی با بیان اینکه ۵۰ میلیارد تومان تسهیلات برای زنان سرپرست خانوار در نظر گرفته شده، گفت: مقرر شده این تسهیلات به افراد واجد شرایط برای انجام کارآفرینی در زمینه‌های مختلف صنعتی و کشاورزی توسط بانک‌ها در اختیار زنان سرپرست خانوار قرار گیرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.