وجود ظرفیت آغاز صنعتی‌سازی مسکن در خراسان‌جنوبی

0 26
وجود ظرفیت آغاز صنعتی‌سازی مسکن در خراسان‌جنوبی

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، «احمد خرم» رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در این دیدار با استاندار و سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان‌جنوبی با اشاره به ظرفیت موجود مهندسان ساختمانی در استان اظهارداشت: خراسان‌جنوبی با دارا بود ۲ هزار و ۹۰۰ مهندس ساختمان که یک‌هزار و ۵۰۰ نفر از آنها دارای پروانه نظارت بوده می‌توانند در اجرای طرح نهضت ملی مسکن در این استان بسیار همکاری کنند.

وی با تأکید بر موضوع صنعتی‌سازی گفت: این موضوع مهم باید در اجرای طرح نهضت ملی مسکن لحاظ شود.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور گفت: با توجه به ظرفیت مهندسان ساختمان در این استان، خراسان‌جنوبی می‌تواند نخستین استان در کشور که صنعتی‌سازی مسکن را در اجرای طرح نهضت ملی مسکن آغاز کند باشد.

خرم خاطرنشان کرد: نظام مهندسی ساختمان می تواند به عنوان مجری و کارگزار در اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان در ارجرای هر چه بهتر این طرح همکاری تا این طرح با بهترین کیفیت و به کارگیری مهندسی به روز پیش رود.

«جواد قناعت» نیز در ادامه این جلسه با تأکید بر موضوع صنعتی‌سازی مسکن اظهارداشت: این موضوع یکی از موضوعات جدید و نو در حوزه ساختمان‌سازی بوده که باید در استان به طور جدی به آن توجه شود.

وی با اشاره ارتباط گسترده سازمان نظام مهندسی ساختمان با معاونت امور عمرانی استانداری گفت: این ارتباط می‌تواند فرصتی برای استفاده از توان دو حوزه قوی در حوزه عمرانی برای توسعه این بخش در استان باشد.

استاندار خراسان‌جنوبی با تأکید بر اینکه باید در اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان از ظرفیت‌ها و توان تخصصی مهندسان سازمان نظام مهندسی ساختمان استفاده شود، یادآور شد: این امر موجب پویایی بیشتر این مجموعه می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.