گوی شناور لاوان به مدار خدمت بازگشت

0 14
گوی شناور لاوان به مدار خدمت بازگشت

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، گوی شناور لاوان که مسؤولیت پهلودهی و انتقال مواد نفتی به شناورها را برعهده دارد، چند روز قبل و بدنبال بروز مشکلی به زیر آب رفت.

شرکت نفت فلات قاره ایران حالا اعلام کرده که این گوی شناور که در ۵ کیلومتری ساحل جزیره لاوان قرار دارد در چند روز گذشته به دلیل وزش باد شدید و وقوع طوفان دچار آسیب‌دیدگی شده بود و همین امر موجب نیمه‌واژگون شدن این پایانه و اختلال در فرایند صادرات نفت‌خام از منطقه عملیاتی لاوان شده بود.

در این راستا تیم تعمیرات زیر آب منطقه لاوان به محل اعزام و با عملیاتی طبق برنامه به مدت دو روز شبانه‌روزی در تاریخ ۶ و ۷ بهمن موفق شدند گوی شناور SBM را به حالت اول برگردانند.

با توجه به اینکه صادرات نفت‌خام سکوهای سلمان، بلال، رشادت و رسالت از طریق  پایانه شناور لاوان انجام می‌شود، اهمیت تعمیر و بازگردانی این پایانه در کوتاه‌ترین زمان ممکن بیش از پیش نمایان می‌شود.

در نجات و بازیابی پایانه SBM منطقه لاوان، کارکنان واحدهای عملیاتی لاوان شامل تعمیرات، بهره‌برداری، تعمیرات زیر آب و … همچنین مدیریت و راهبری مدیرعامل شرکت و رئیس منطقه نقش موثری داشتند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.