انصارالله یمن: متجاوزان راهی جز پایان محاصره و اشغالگری ندارند

0 191

عبدالملک بدرالدین الحوثی، رهبر جنبش انصارالله یمن در اظهاراتی اعلام کرد که برای مقابله با تجاوز و محاصره با تمام توان از هیچ کوششی دریغ نخواهند کرد و هرگز ادامه محاصره را نخواهد پذیرفت.

به گزارش المسیره، الحوثی در سخنرانی خود افزود: «در حالی وارد هشتمین سال حمله عربستان به یمن می‌شویم که سومین عملیات ما برای رفع محاصره در سراسر جهان طنین‌انداز شده است. ائتلاف برای خروج و فرار از مخمصه خود در یمن راهی جز توقف تجاوز، لغو محاصره و پایان دادن به اشغالگری ندارد.»

او با اشاره به پیشنهادات انصارالله یمن برای صلح، خطاب به ائتلاف سعودی هشدار داد که اگر آن را از دست بدهند پشیمان خواهند شد.

مهدی المشاط، رئیس شورای عالی یمن روز شنبه تایید کرد یمن تا سه روز هیچ حمله موشکی، پهپادی، زمینی، دریایی و هوایی علیه عربستان انجام نخواهد داد و در این سه روز آتش‌بس برقرار خواهد شد.

از طرفی دیگر نیز رئیس کمیته اسرا در صنعا روز گذشته تایید کرد دولت نجات ملی یمن با ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان توافق کرده است تا از طریق سازمان ملل ۲۲۲۳ تن از زندانیان دو طرف تبادل شوند.

نیروهای مسلح یمن روز جمعه در حملات موشکی و پهپادی تاسیسات نفت و ساختار‌های زیربنایی شهر‌های مختلف عربستان از جمله تاسیسات نفتی آرامکو در شهر جده را هدف قرار دادند. وزارت انرژی عربستان نیز با صدور بیانیه از شدت بالای خسارت وارده به تاسیسات نفتی این کشور درپی حملات جنبش انصارالله یمن خبر داد.

هفتم فروردین ماه هشتمین سال تجاوز به یمن از سوی یک ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان و با حمایت آشکار آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی آغاز شد. پیش از این مرکز حقوق بشری «عین الانسانیه» یمن اعلام کرد تنها در ۲۴۰۰ روز، نزدیک به شش سال و نیم اول جنگ علیه یمن، ۴۴ هزار و ۲۲۱ غیرنظامی کشته و زخمی شده‌اند که از میان آن‌ها ۱۷ هزار و ۲۹۰ تن کشته و ۲۶ هزار و ۹۳۱ تن زخمی شده‌اند و از میان کشته شدگان ۴۲۷۰ تن کودک و ۲۸۵۰ تن زن هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.