افزایش حجم ترددهای نوروزی به سمت بندر گردشگری چابهار

0 9

افزایش حجم ترددهای نوروزی به سمت بندر گردشگری چابهار

به گزارش خبرگزاری فارس از چابهار، سردار احمد طاهری در حاشیه بازدید از شهرستان های جنوبی استان به ویژه چگونگی ارائه خدمات رسانی پلیس استان به مسافران نوروزی در شهرستان چابهار طی گفت و گوی با خبرنگار پایگاه خبری پلیس اظهار داشت: با توجه به حجم مسافران نوروزی در “بندر گردشگری چابهار” و تردد خودروها در زمان بازگشت از این مسیر در جنوب سیستان و بلوچستان، رانندگان از توقف در حاشیه راه‌ها خودداری کنند و در صورت بروز نقص فنی خودرو، ضمن پارک در حاشیه راه، اقدامات پیشگیرانه و ایمنی را نسبت به خودروهای عبوری به عمل آورند.

وی افزود: به رانندگان توصیه می‌شود تا از برخی رفتارهای پرخطر در طول مسیر اجتناب کرده و افراد نیز در صورت مشاهده چنین رفتارهایی، ضمن خونسردی خود و سرنشینان و خودداری از اعمال متقابل به مثل، موارد را به پلیس در اسرع وقت گزارش دهند.

سرعت غیرمجاز، سبقت و انحراف به چپ مهمترین عامل تصادفات منجر به فوت

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: متاسفانه در طول سال شاهد حوادث منجر به فوت هموطنان خود در سطح جاده‌ها هستیم که مهمترین علت این نوع حوادث در استان، سرعت و سبقت غیرمجاز، تجاوز و انحراف به چپ، توجه نکردن به جلو، خستگی و خواب آلودگی گزارش شده است.

وی با اشاره به اینکه پلیس همواره به رانندگان و سرنشینان خودروها توصیه کرده تا در طول سفر از کمربندهای ایمنی استفاده کنند، افزود: رانندگان همچنین از صحبت کردن با تلفن همراه و یا با سرنشینان خودرو، خوردن و آشامیدن و کشیدن سیگار در هنگام رانندگی خودداری کنند.

سفر خود را مدیریت و در طول مسیر برای رفع خستگی هر ۲ ساعت یک بار استراحت کنید

سردار طاهری اضافه کرد: درخواست ما از هموطنانی که از محورهای مواصلاتی استان به خصوص محورهای جنوبی عبور می کنند، این است که سفر خود را مدیریت کنند و در طول سفر برای رفع خستگی هر ۲ ساعت یک بار استراحت کنند و با آرامش و سرعت مطمئنه رانندگی کنند تا با رعایت علائم راهنمایی و هشدارها بتوانند سفر خوب و آرامی داشته باشند.

آمادگی کامل پلیس برای تامین نظم و امنیت در تفرجگاه ها و پارک ها در روز ۱۳ فروردین

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان در پایان با اعلام آمادگی کامل پلیس استان برای تامین نظم و امنیت مردم در تفرجگاه ها و پارک ها در روز ۱۳ فروردین، از شهروندان و مسافران نوروزی خواست: قبل از خروج از منزل هشدار ها و توصیه های پلیس را در پیشگیری از سرقت و جرایم جدی گرفته و در این روز از شتاب و عجله پرهیز کرده و سفر خود را مدیریت تا با خاطره خوشی تعطیلات نوروزی را به پایان برسانند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.