جنگ روسیه و اکراین تاثیری بر تامین امنیت غذایی و تامین نهاده‌های دامی ایران ندارد

0 8

محمدجواد ساداتی‌نژاد وزیر جهاد کشاورزی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره برخی خبرها مبنی براینکه جنگ میان روسیه و اکراین موجب کاهش امنیت غذایی در دنیا از جمله ایران می‌شود، گفت: ما در بحث امنیت غذایی و تامین نهاده‌های دامی و کالاهای اساسی در کشور هیچ مشکلی نداریم و ذخائر استراتژیک در شرایط بسیار مطلوبی قرار دارد.

وی ادامه داد: براین اساس مردم عزیز در شرایط کنونی هیچ دغدغه‌ای برای تامین کالاهای اساسی از جمله غلات و روغن در کشور نداشته باشند و آرامش در این حوزه برقرار است. 

وزیر جهاد کشاورزی همچنین در خصوص برخی مطالب مطروحه مبنی براینکه با توجه به کمبود تامین گندم در برخی کشورهای همجوار از جمله ترکیه امکان قاچاق گندم از ایران به این کشورها وجود دارد، اظهار کرد: یکی از دلایل افزایش قیمت خرید تضمینی گندم در کشور این بود که کشاورزان عزیز ما بدون دغدغه بتوانند محصول گندم خود را تحویل دهند تا امنیت غذایی و معیشت مردم تامین شود.

ساداتی‌نژاد تاکید کرد: از شروع برداشت گندم که در استان سیستان و بلوچستان آغاز شده، غیور مردان این خطه گندم خود را به دولت تحویل داده‌اند و اکنون این فرایند به خوبی در حال پیشرفت است و با اولویت پرداخت پول گندمکاران انجام خواهد شد و هیچ مشکلی نیز در این زمینه وجود ندارد./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.