تمایل ایران برای توسعه تعاملات اقتصادی و سیاسی با کویت/ ضرورت رفع دغدغه‌های مشترک

0 35

جلیل رحیمی جهان آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص روند گسترش مناسبات دوجانبه میان ایران و کویت، گفت: کشور کویت به دلیل اشتراکات دینی و تاریخی و همچنین همسایگی برای ایران اهمیت دارد.

نماینده مردم تربت‌جام و تایباد و باخرز و صالح آباد در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مواضع ایران در برابر کویت همواره دوستانه بوده و در اوج تیرگی روابط کشورمان با جهان عرب، در زمان حمله عراق به کویت از تمامیت ارضی این کشور حمایت کردیم.

وی با اشاره به اینکه تاکید بر بهبود روابط با همسایگان در سفرهای اخیر وزیر امور خارجه کشورمان مشهود است، ادامه داد: بر این اساس امیدواریم در گفتگوی میان دو کشور، شاهد رفع دغدغه های مشترک باشیم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه کویت می تواند یکی از مقاصد بین راهی برای صادرات و واردات باشد، افزود: همچنین همکاری در حوزه میادین نفتی مشترک، گردشگری و غیره از دیگر مسائلی است که باید مورد توجه قرار بگیرد. همچنین کشورمان می تواند تجربیات و دانش فنی در حوزه اکتشاف، استخراج و غیره مرتبط با نفت را به کویت منتقل کند.

 عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این میان جمهوری اسلامی برای توسعه مناسبات و تعاملات اقتصادی و سیاسی با کویت تمایل دارد./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.