دبیرکل انصارالله یمن: دفاع از قدس مسئولیت همه مسلمانان است

0 202
سید عبدالملک بدرالدین در سخنرانی خود به مناسبت روز جهانی قدس گفت: روز قدس مناسبت مهمی برای وحدت امت اسلامی درباره آرمان فلسطین است.

 

شبکه تلویزیونی المیادین گزارش داد: سید عبدالملک بدرالدین الحوثی، دبیرکل جنبش انصارالله یمن در سخنرانی خود به مناسبت روز جهانی قدس گفت: به ملت فلسطین و مبارزان فلسطینی و نگهبانان مسجدالاقصی درود می‌فرستیم. روز جهانی قدس، فرصتی برای یادآوری مسئولیت‌های امت اسلامی در برابر فلسطین و بیداری امت برای اقدام جدی به منظور یاری رساندن به ملت مظلوم فلسطین است. روز قدس مناسبت مهمی برای وحدت امت اسلامی حول محور آرمان فلسطین است.

او افزود: مسئله فلسطین از جمله روشن‌ترین مسایلی است که هیچ ابهامی درباره آن وجود ندارد و همه امت اسلامی آن را به رسمیت می‌شناسند. همه امت اسلامی قبول دارند که پس گرفتن مقدسات و پاک کردن فلسطین از لوث صهیونیست‌ها مسئولیتی بر گردن مسلمانان است. این حق، عامل مهمی برای وحدت امت اسلامی در پشتیبانی از ملت فلسطین است. ملت یمن بر اساس اصول اسلامی و هویت ایمانی خودش از حق ملت فلسطین حمایت می‌کند. ملت فلسطین بخشی از امت اسلامی است و نباید در حمایت از آن تعلل کرد.

مراسم «منبر القدس» امروز سه‌شنبه به صورت اینترنتی برگزار شد و در آن رهبران جنبش‌های مقاومت منطقه به مناسبت روز جهانی قدس به سخنرانی پرداختند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.